Reklama
Reklama

Najnowsze badania potwierdzają: to wcale nie z mężczyzną śpi się nam najlepiej!

Najnowsze badania potwierdzają: to wcale nie z mężczyzną śpi się nam najlepiej! fot. istock.com
TAGI:

Katarzyna Lemanowicz

04grudnia2018

Sprawdź o co chodzi.

Badania wskazują, że lepiej spać z psem przy boku niż z… mężczyzną.

Zespół naukowców z Canisius College w Buffalo w stanie Nowy Jork jakiś czas temu zbadał wpływ jaki zwierzęta domowe mają na jakość ludzkiego snu. W badaniu wzięło udział prawie 1000 dorosłych kobiet, gdzie 55% uczestniczek dzieliło łóżko z co najmniej jednym psem, 31% z co najmniej jednym kotem. Ponad 57% uczestniczek badania dzieliło łóżko z mężczyzną.

Co prawda badania, nie wykazały silnego związku między stanem posiadania zwierząt a warunkami dzielenia łóżka ale…:

Kobiety, które dzieliły łóżko z psem, stwierdziły, że ich sen był dużo lepszy i bardziej spokojny niż ten, kiedy obok spał mężczyzna. Przyznały również, że w przypadku psa poczucie komfortu i bezpieczeństwa było dużo lepsze. Uczestniczki badania podzieliły się również sugestią, że śpiące koty działały na nie równie destrukcyjne co mężczyźni i przez to ich poczucie komfortu i bezpieczeństwa w trakcie snu było dużo gorsze.

Badanie to nie jest odpowiedzią, czy pies jest jedynym rozwiązaniem na problemy ze snem. Wskazuje tylko różnice i subiektywne spostrzeżenia kobiet biorących udział w badaniu. Należy pamiętać również, że są rasy psów, które chrapią we śnie.

Poza tym jesteśmy dalekie od tego by namawiać was na zakup psa tylko po to, żeby lepiej wam się spało. Zakup czy adopcja psa (lub jakiegokolwiek zwierzęcia) to bardzo poważna decyzja, która powinna być przemyślana. Zwierzę to nie zabawka!

 

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze