Reklama
Reklama

Jak skutecznie się zrelaksować? Podpowiadamy!

Jak skutecznie się zrelaksować? Podpowiadamy! fot. istock.com

Katarzyna Lemanowicz

13listopada2018

Spotkać się z przyjaciółmi, potrenować, pójść do kina? A może poczytać ciekawą książkę lub urządzić sobie wieczór gier…?

To zależy tylko i wyłącznie od ciebie, a jeśli szukasz inspiracji to sprawdź nasze propozycje. Mamy nadzieję, że wykorzystasz to co zwróciło naszą uwagę.

GRA DOS

Mamy nadzieję, że znasz kultową karcianą grę UNO? Teraz jej twórcy wprowadzają na rynek kolejną serię – DOS. Dzięki ciekawym i nieco zmienionym zasadom rozgrywka zyskuje inny charakter i jest jeszcze bardziej ekscytująca. W UNO zasady były banalnie proste. W DOS reguły są podobne ale tutaj rządzą liczby. W rozgrywce chodzi o to, aby jak najszybciej pozbyć się kart i zdobyć punkty za karty, które zostały w rękach pozostałych graczy. Talia kart składa się ze 108 kart w czterech kolorach, natomiast są zupełnie inne karty specjalne, które pozwalają nieźle namieszać i utrudnić życie przeciwnikom. Dzięki temu rywalizacja wchodzi na nowy poziom, a sama gra jest jeszcze bardziej wciągająca! Kultowa zasada by krzyknąć „UNO” po wyłożeniu przedostatniej karty, w DOS nabiera nowego charakteru. Gdy w rękach pozostają dokładnie dwie karty, należy krzyknąć „DOS”, czyli „dwa”. Jeśli gracz o tym zapomni i zostanie „przyłapany” przez któregoś z przeciwników, będzie musiał wziąć kolejne dwie karty, co wydłuży jego drogę do zwycięstwa! W DOS liczy się więc nie tylko myślenie strategiczne, ale także czujność i dobry refleks.

fot. Materiały prasowe

A jeśli już o grach mowa, to warto… obejrzeć film WIECZÓR GIER

Jednym słowem… rewelacja.

Jeśli chcesz odpocząć, zresetować się, zrelaksować, a nie za bardzo masz ochotę wychodzić z domu do kina – to jest to idealny wybór. Zabawna, z lekkim zacięciem kryminalnym. Naprawdę dawno nie uśmiałam się tak na żadnym filmie. Rachel McAdams i Jason’em Bateman’em – jak zwykle niezawodni. O czym jest film? Grupa przyjaciół spotyka się co tydzień na gry nocne. Pewnego wieczoru postanawiają nieco skomplikować i urozmaicić sobie rozrywkę i próbują rozwiązać tajemnicę morderstwa...

 

CO PRZECZYTAĆ?

Przyznasz nam rację, że w pędzie współczesnego życia, łatwo przegapić to co najcenniejsze: gesty, zapachy, prostotę rzeczy, dźwięki. Zgodzisz się również z nami, że te rzeczy niezwykle kojąco wpływają na zmysły i doznania głębszego rodzaju piękna. Wewnętrzne piękno to spokój ducha i poczucie harmonii ze światem. Laurey Simmons, znana w świecie specjalistka od urody, pokazuje jak opanować proste praktyki na przywrócenie równowagi w każdym wymiarze życia. Premiera książki „Księga wewnętrznego piękna” już 14 listopada.Rozwój technik samoświadomości, m. in. MINDFULNESS, to jeden z najbardziej niezwykłych fenomenów ostatnich lat. To pod ich wpływem coraz więcej ludzi przystaje w biegu i zwraca się ku swojemu wewnętrznemu światu. Wiele takich praktyk polega na oderwaniu uwagi od maniakalności umysłu i przeniesieniu jej na zmysły, które potrafią wpłynąć na stan emocjonalny. Zdaniem autorki „Księgi wewnętrznego piękna” kiedy uwaga skupia się na zmysłach, można odczuć silniejszą więź z urokami świata. Wówczas w głębi duszy otwiera się przestrzeń na wewnętrzne piękno. To istota rytuałów samoświadomości, które na nowo odkrywa Laurey Simmons i uzupełnia o prezentację praktyk związanych z rytuałami na każdą chwilę i okazję.

A MOŻE TAK...

Zatopić się w pełny emocji romans o… drugich szansach - Corrine Michaels "Powiedz, że zostaniesz"? Jak na CosmoGirls przystało uwielbiamy romanse, czy ten ma happy end? Przekonaj się sama! „Roztrzaskał mnie na kawałki. Złożył w całości. Jest moją trucizną. Jest moim antidotum. Jedno słowo. Zostań. To było wszystko co miał zrobić. Zamiast tego wsiadł do tamtego autobusu zabierając ze sobą moje serce. To było siedemnaście lat temu. Ruszyłam naprzód. Małżeństwo. Dzieci. Biały płotek. Wszystko czego kiedykolwiek pragnęłam, ale mój mąż mnie zdradził i znów zostałam porzucona. Osamotniona, bez centa przy duszy i z dwójką chłopców nie miałam innego wyboru jak tylko wrócić do Tennessee. Nie miało go tam być. Powinnam była być bezpieczna. Jednak przeznaczenie zawsze znajdzie sposób, żeby dać o sobie znać….”

 

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama