Reklama
Reklama

Co znak zodiaku mówi o twoich umiejętnościach za kierownicą?

Co znak zodiaku mówi o twoich umiejętnościach za kierownicą? fot. iStock

Sprawdź, zanim wsiądziesz do samochodu!

Znak zodiaku decyduje o tym jakim jesteś kierowcą i jak często spotykasz się z drogówką? Niekoniecznie, ale pewne zależności istnieją - twierdzi porównywarka cen OC/AC mfind. Czy można profilować liczbę szkód na koncie kierowcy i czy istnieje coś takiego jak horoskop kierowcy? Sprawdź jak wypadasz w tym zestawieniu!

Oczywiście nikt się do tego nie przyznaje, ale wszyscy to robimy. Horoskop - to jedno z najczęściej wyszukiwanych haseł w polskim Internecie. Sama branża związana z ezoteryką jest wyceniana na ponad 2 miliardy złotych - coś więc musi w tym być, a niektóre zależności możemy nawet udowodnić.

Mfind przeanalizował ponad 200 tys. kalkulacji cen OC, zestawił je z danymi o szkodowości właścicieli pojazdów i ich datą urodzenia. Wnioski? Momentami zaskakujące!

Horoskop kierowcy: najlepsi w zodiaku: Rak, Wodnik, Panna

Znaki zodiaku a jazda samochodem – czy między nimi następuje zależność? Okazuje się, że tak! Najlepszych kierowców powinniśmy szukać wśród osób, które urodziły się pod znakiem Raka. Tak panowie jak i panie są ostrożni, skoncentrowani, nie szarżują i z dużą odpowiedzialnością podchodzą do tematu prowadzenia samochodu. Nic dziwnego więc, że nie wiszą im nad głową duże zwyżki i za ubezpieczenie nie płacą jak za zboże.

Dobrze radzą sobie także Wodniki, które jeśli szaleją, to raczej na torze - często mają zalążki motoryzacyjnej pasji, ale nie dają jej ujścia na autostradzie.

Gdyby policjanci mieli prawo głosu w sprawie tego, komu w pierwszej kolejności przyznać uprawnienia do kierowania pojazdami, zapewne postawiliby na Panny. To kierowcy, którzy zatrzymują się przed znakiem STOP i nie zobaczycie ich jak wciskają gaz do dechy kiedy zapala się pomarańczowe światło.

Lew, Strzelec, Skorpion i Baran - na nich uważaj!

Sytuacja wygląda zgoła inaczej, jeśli mówimy o kierowcach spod znaku Lwa, Strzelca, Skorpiona czy Barana.

Ten ostatni ma ciężka nogę i bywa furiatem. Jeśli na skrzyżowaniu ktoś wygraża sąsiadowi przez szybę i odjeżdża z piskiem opon kiedy tylko zaświeci się zielone, możesz podejrzewać, że to właśnie Baran.

Zaryczeć lubi też Lew. Jeśli trafi mu się szybkie auto, może mieć problem z powściągnięciem emocji i ambicją zostania królem szos.

Czadu potrafi dać także Skorpion a najgorzej wypada Strzelec. Ze statystyk wynika, że panowie spod tego znaku to klasyczni piraci drogowi, a statystyki wypadków i szkodowości zgromadzone przez mfind tylko to potwierdzają.

Więcej informacji o poszczególnych znakach zodiaku za kierownicą znajdziesz pod adresem https://www.mfind.pl/akademia/ciekawostki-ubezpieczeniowe/horoskop-kierowcy-znaki-zodiaku-za-kierownica/.

Wierzysz czy nie, sprawdzaj!

Bez względu na to spod jakiego znaku zodiaku jesteś, zamiast liczyć na opiekę gwiazd, postaraj się o to, aby samemu zadbać o swoje finanse i kupić tanią polisę OC. Prawda jest taka, że przepłacamy. Większość Polaków ciągle nie wie, że OC ma wszędzie taki sam zakres.

 

Materiał partnera

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama