Reklama
Reklama

Co warto przeczytać w październiku?

Co warto przeczytać w październiku? fot. istock.com
TAGI:

Katarzyna Lemanowicz

08października2018

Przyznaj się nam ile książek przeczytałaś ostatnimi czasy i czy w ogóle po jakąś sięgnęłaś?

A może podjęłaś wyzwanie, że przez cały 2018 rok przeczytasz całe 100 książek? Jedno jest pewne, czytanie pobudza wyobraźnię, rozwija i totalnie odpręża. Czytanie przenosi w zupełnie inny świat, pozwala zapomnieć o własnych troskach. 

Jeśli szukasz inspiracji czytelniczych, wybrałyśmy specjalnie dla ciebie kilka pozycji, które z całą pewnością cię zainteresują.

ŚWIĘTY SPOKÓJ - Jarosława Gibasa

W teorii wiemy jak kontrolować nasze emocje: radość, ekscytację, smutek czy złość. A jak to wygląda w praktyce? Mimo, że rozumiemy, skąd bierze się w nas złość i rodząca się pod jej wpływem agresja, mimo że pojmujemy, jak bardzo jest ona niszcząca i nieracjonalna, wciąż się jej poddajemy. Potem musimy naprawiać szkody, przepraszamy i tłumaczymy ze słów, które wypowiedzieliśmy. Czy wiesz, dlaczego życie tak wielu osób wypełnione jest lękiem, poczuciem winy, niską samooceną, gniewem czy smutkiem? Dlaczego wielu z nas świat emocji kojarzy się wyłącznie z cierpieniem, odrzuceniem i w końcu z dosłownie fizycznym bólem? Na te wszystkie pytania istnieje jedna odpowiedź: wciąż nie wykształciliśmy w sobie zdolności niezbędnych do zarządzania emocjami i nadal pozwalamy na to by to emocje nami kierowały. Jak nauczyć się kontrolować emocje? Dowiesz się tego wszystkiego z tej książki! W pierwszej części autor opisał mechanizmy powstawania i działania emocji z perspektywy badań naukowych. Druga część poświęcona kilkunastu kluczowym emocjom najczęściej zgłaszanym jako sprawiające problemy. Narzędzia z drugiej części zostały sprawdzone w praktyce…

 

MAŁE WIELKIE RZECZY - Henry Fraser

To opowieść młodego człowieka, który uwierzył, że każdy dzień może być dobry. Henry Fraser miał 17 lat, kiedy w wyniku nieszczęśliwego wypadku w jednej chwili zmieniło się dosłownie wszystko. Sparaliżowany od szyi w dół, pokonał niewyobrażalne trudności by móc znowu korzystać z życia i nauczyć się nowego sposobu funkcjonowania. To książka o pokonywaniu wyzwań i znajdowaniu daru w każdej nawet najprostszej czynności. To konkretna dawka motywacji i pozytywnej energii, to swojego rodzaju przewodnik po nauce cieszenia się i doceniania nawet najdrobniejszych szczegółów. Obecnie Henry Fraser jest artystą i mówcą motywacyjnym, w 2017 roku został umieszczony na 7 miejscu listy najbardziej wpływowych osób niepełnosprawnych żyjących w Wielkiej Brytanii.

 

SZTUKA RADOŚCI - Goliarda Sapienza

To powieść przeklęta, odrzucona przez największych włoskich wydawców. Przeleżała w zapomnieniu dwadzieścia lat czekając na wydanie. Doczekała się publikacji dopiero po śmierci autorki. Po tym jak odniosła sukces za granicą (300tys. egzemplarzy sprzedano we Francji) doceniono ją i wydano w kraju pochodzenia autorki  - we Włoszech. Trzy słowa opisujące tę książkę: Obsceniczna, niemoralna i szokująca. To powieść jest wnikliwym spojrzeniem na XX wiek, na najważniejsze wydarzenia polityczne i zmiany społeczne, a to wszystko widziane oczami niezwykłej kobiety, która cieszy się, wręcz upaja łamaniem reguł przesiąkniętego faszyzmem społeczeństwa. To książka o kochającej matce własnych i przybranych dzieci, zmysłowej kochance, o kobiecie, która wedle obowiązującej etyki – głęboko niemoralna. Poruszająca, niesamowicie prawdziwa!

 ZGADNIJ KTO - Chris McGeorge

Jeśli lubisz „zabawę” w escape room i szukasz dreszczyku emocji ta książka jest dla ciebie. Główny bohater (Morgan Sheppard), w wieku jedenastu lat rozwiązuje zagadkę niespodziewanej śmierci swojego nauczyciela matematyki. Mimo że wyglądała ona na samobójstwo, Morgan odnajduje zabójcę i zyskuje przydomek „małoletniego detektywa”. Dwadzieścia pięć lat później Morgan  budzi się w obcym pokoju hotelowym przykuty kajdankami do łóżka. Wraz z nim budzi się pięć nieznajomych osób. W łazience znajduje się martwe ciało. Jedna z osób w pokoju jest zabójcą, a Sheppard ma trzy godziny, by odkryć, która. Jeżeli mu się nie uda, wszyscy zginą. W pokoju z każdą upływającą minutą gęstnieje atmosfera. Dochodzi do kłótni, wybuchów paniki, wzajemnych oskarżeń. Sheppard, walcząc ze swoimi ograniczeniami i uzależnieniami oraz pokonując niechęć otaczających go osób, rozpaczliwie poszukuje rozwiązania zagadki. Aby uratować siebie i pozostałych przed niechybną śmiercią, będzie musiał cofnąć się do lat swojego dzieciństwa i zmierzyć się z duchami przeszłości. To jedna z tych książek, którą czyta się z zapartym tchem.

 MÓW WŁASNYM GŁOSEM - Regina Brett

Czyli 50 porywających lekcji jak głosić swoją prawdę, jaką siłę mają słowa, o tym że nawet jeśli trudno zmierzyć się z prawdą, to tylko w ten sposób staniemy się wolni. To książka o tym, jak stawić czoła codzienności, jak być odważną i jak być inspiracją dla innych. To konkretna dawka motywacji, dobrej energii i ciekawych porad. 

 

Daj znać, które podobały się tobie najbardziej?

 

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama