Reklama
Reklama

Jak poczuć się dziś rewelacyjnie w swoim ciele?

Jak poczuć się dziś rewelacyjnie w swoim ciele? fot. iStock

Anna Mierzejewska

10lipca2018

Jak dodać sobie pewności siebie dosłownie w mgnieniu oka?

Miłość do samej siebie i wysokie poczucie własnej wartości to trudna sztuka. Czasami bywają bowiem takie dni, kiedy po prostu nie jesteśmy w stanie powiedzieć o sobie nic miłego. Oczywiście, to tylko złudne poczucie, ponieważ piękne jesteśmy nawet w pierwszy dzień miesiączki czy podczas choroby. Jesteśmy po prostu sobą! Czasami jednak czepiamy się samych siebie zupełnie bez powodu. Czy da się przerwać tę błędną spiralę? Otóż... tak! Wystarczy, że...

 

1. Poćwiczysz

Aktywność fizyczna sprawi, że poczujesz się szczuplej, nabierzesz energii, a w twoim mózgu wybuchnie prawdziwa bomba endorfin. Dlatego wyjdź pobiegać, zabierz koleżankę na dłuższy spacer lub idź na basen. Możliwości jest mnóstwo, ale RUSZ SIĘ! 

 

2. Zdrowo zjesz

Na smutki najlepsza pizza? Niby tak, ale to daje jedynie chwilową ulgę. Prawda jest taka, że lepiej spróbować zjeść coś zdrowego, tym samym dbając również skutecznie o swoją głowę. Energetyczne smoothie, pełna witamin zupa, a może jajka z awokado i sałatką? Zjedz coś, po czym poczujesz się zdrowo, lekko i po prostu dobrze.

 

3. Skup się na sobie

Wyłącz na cały dzień Instagram. Przestań przeglądać tablicę znajomych. Skup się na sobie! Przestań się porównywać, bo to nie ma żadnego sensu. Jedyne, co tak naprawdę jest piękne, to fakt, że wszyscy jesteśmy różni. I w tym tkwi nasza siła. 

 

4. Postawa

Wyprostuj się! Na cały dzień. Koniec z garbieniem się i wzrokiem spuszczonym w ziemię. Bądź sobą! Bądź najlepszą wersją siebie.

 

5. "Pokaż zębom świat"

Uśmiechaj się. Na początku może nieco na siłę, ale z minuty na minutę będzie coraz łatwiej - gwarantujemy! Naukowcy udowodnili, że samo "szczerzenie się" poprawia nastrój. Dlatego nie szukaj specjalnie powodu, uśmiechnij się do kelnerki, przechodnia albo do swojego odbicia w lustrze. 

 

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Nie wierz w ani jedno słowo, które...
Nie wierz w ani jedno słowo, które pada z ust facetów spod tych znaków zodiaku!   Wszystkie zdjęcia: iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama