Reklama
Reklama

To właśnie w tym wieku wydasz najwięcej pieniędzy!

To właśnie w tym wieku wydasz najwięcej pieniędzy! Fot. iStock

Beata Dżumaga

13marca2018

Masz to już za sobą czy wręcz przeciwnie?

Czy jako mała dziewczynka, a jeszcze bardziej jako nastolatka marzyłaś o tym, żeby wreszcie być już dorosła, wyprowadzić się z domu i zacząć nowe, prawdziwe życie? My też. Ale, o czym pewnie sama zdążyłaś się już przekonać, dorosłość wcale nie jest taka różowa, i czasem wszyscy tęsknimy za beztroskimi czasami, kiedy żyliśmy szczęśliwie na garnuszku rodziców, nie musząc martwić się o żadne wydatki. Zwłaszcza w świetle ostatnich badań.

 

Zobacz także: Wiemy, kiedy dokładnie dopadnie cię kryzys wieku młodego

 

Firma ClearScore, zajmująca się oceną zdolności kredytowej, przeprowadziła specjalną ankietę, w której badała, w jakim wieku średnio wydajemy najwięcej pieniędzy. W tym celu przepytano 3 tys. ochotników. Okazało się, że najbardziej kosztowny rok w naszym życiu to ten, w którym kończymy 31 lat.

 

via GIPHY

 

Dlaczego właśnie 31? Ankietowani wymieniali zdarzenia, które są zarówno przełomowe, jak i wiążą się ze zwiększonymi wydatkami, a które dla wielu osób mają miejsce właśnie w tym wieku. Na pierwszym miejscu uplasował się ślub i wesele – 27 proc. respondentów wskazało właśnie na zawarcie małżeństwa.

 

Tuż za ślubem na liście największych wydatków uplasowało się kupno domu, co do czego było zgodnych 25 proc. ankietowanych, a potem – pojawienie się w życiu dziecka (20 proc.). Dla 14 proc. respondentów najbardziej kosztowny okazał się wyjazd w podróż poślubną.

 

Według firmy ClearScore aby zrealizować wszystkie punkty z powyższej listy, 31-latkowie musieliby wydać ok. 43 tys. funtów, czyli... ponad 204 tys. zł! Patrząc na tę sumę nietrudno się dziwić, że aż 33 proc. ankietowanych w wieku 25-34 lat przyznało, że korzysta z finansowego wsparcia ze strony rodziców.

 

No cóż, kryzys wieku młodego nie bierze się znikąd...

 

via GIPHY

 

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Jeżeli masz urodziny w marcu, wyróż...
Jeżeli masz urodziny w marcu, wyróżniają cię te wyjątkowe cechy!   Wszystkie zdjęcia: iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama