Reklama
Reklama

O co NIGDY nie powinnaś pytać Wujka Google?

O co NIGDY nie powinnaś pytać Wujka Google? fot. iStock

Anna Mierzejewska

15lutego2018

Twoja ciekawość może obrócić się przeciwko tobie.

Choć Google to nasze największe źródło informacji, należy z jego dobrodziejstw korzystać mądrze. Co to znaczy? Nie mniej, nie więcej, że nawał informacji może niekiedy przerazić, przytłoczyć, czy też... obrzydzić. Dlatego, chcąc wam oszczędzić szeregu owych negatywnych reakcji, wytypowałyśmy 8 haseł, których NIGDY nie powinniście wpisywać w najpopularniejszą wyszukiwarkę na świecie.

 

Po przeczytaniu tego już nigdy nie wpiszesz w Google nazwiska tej piosenkarki!

 

 

1. Symptomy

W dzieciństwie gdy źle się czułaś, jeszcze z łóżka wołałaś na ratunek swoją mamę - chodzącą encyklopedię chorób, schorzeń i wszelakich objawów. Teraz zaś diagnozy szukasz w Internecie. Efekt? Niegroźny ból gardła przeradza się w raka przełyku, a ból brzuch spowodowany za dużą ilością chilli w zapalenie wyrostka robaczkowego. Nie twierdzimy, że należy bagatelizować jakiekolwiek objawy! Obstajemy jednak przy stanowisku, że należy zbadać się u specjalisty, zamiast szukać pomocy w Google, popadając w coraz bardziej niezdrową obsesję... Panika w niczym tu nie pomoże. 

 

2. Zagadnienia kryminalne

Bez względu na to, jak bardzo ciekawi cię lista wyszukiwań pod frazą - jak zbudować bombę w domowym zaciszu, postaraj się powstrzymać. Nie jesteś anonimowa w Internecie, dlatego pamiętaj o tym, że Sieć jest kontrolowana, a twoje IP dostępne, gdy zachodzi taka potrzeba. 

 

3. Pluskwy domowe

Chcesz jeszcze kiedyś przespać noc? W takim razie NIGDY nie wpisuj tej frazy w Google grafika. 

Na serio. NIGDY. 

 

4. Choroby skórne

Jakimś cudem w google grafika zawsze na pierwszym miejscu pokazują się najbardziej ekstremalne przypadki. Tym sposobem, zwykła mała opryszczka na ustach zaprezentowana jest w postaci ogromnego znamienia zajmującego pół twarzy. To samo dotyczy każdej innej skórnej infekcji czy choroby. Dlatego jeśli coś cię niepokoi, idź do lekarza, zamiast marnować czas na przeglądanie galerii, potęgującej twój strach. 

 

5. Niebezpieczne zwierzaki

Chcesz nabawić się nowej fobii? Jeśli nie, zrezygnuj z wyszukiwania informacji (w tym graficznych) na temat najbardziej niebezpiecznych drapieżników.

 

6. Płuca palacza

O ile nie potrzebujesz naprawdę silnej motywacji, aby rzucić palenie, nie wyszukuj tej frazy. Po co sobie to robić? No po co?!

 

7. Wyciskanie pryszczy/pozbywanie się wągrów/itd.

Czy jest coś bardziej obrzydliwego i pasjonującego od tych filmików, w których ludzie wyciskają swoje gigantyczne pryszcze? Chyba nie. Problem jednak w tym, że później przez tydzień cierpi się na brak apetytu.

 

8. Cud narodzin

Czy warto oglądać zdjęciami ze zbliżeniami na detale? Zgłębić temat jeszcze przed osobistym doświadczeniem? Pozostawiamy to rozważenia według indywidualnych preferencji. Nie mówcie jednak później, że was nie ostrzegałyśmy...

 

 

l
Reklama

Polecane wideo

Przygotuj wodę według tych przepisó...
Przygotuj wodę według tych przepisów i zafunduj sobie oczyszczający i odchudzający detoks!   Wszystkie zdjęcia: iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama