Reklama
Reklama

"Time" wybrał Człowieka Roku 2017!

"Time" wybrał Człowieka Roku 2017! fot. materiały prasowe

Anna Mierzejewska

06grudnia2017

"To one przerwały milczenie."

Magazyn "Time" co roku wskazuje osobę, która miała największy wpływ na wydarzenia na świecie - przy czym kontekst może być zarówno pozytywny, jak i negatywny. Przykładowo, w tamtym roku "zwyciężył" Donald Trump. 

 

Właśnie ogłoszono tegoroczne zdobywczynie tytułu. Są to kobiety, które przerwały ciszę w sprawie nadużyć seksualnych. To właśnie one zapoczątkowały akcję #metoo, która w ciągu zaledwie pierwszych 24 godzin na Facebooku przyciągnęła 4,7 miliona użytkowników. 

 

Kobiety zaczęły masować opisywać swoje traumatyczne przeżycia, doszło również do ujawnienia licznych skandali w Hollywood, które przez wiele lat były skrzętnie ukrywane. Do akcji dołączyły: Taylor Swift, Emily Ratajkowski, Lady Gaga czy Bjork. Wiele zawodowych sporstmanek również zabrało głos. Relacje stawały się coraz bardziej szczere i szokujące. Nic więc dziwnego, że "Time" postanowiło nagrodzić wszystkie te akty odwagi. A właściwie każdy z nich z osobna - każda osoba, bo nie można też mówić tu jedynie o kobietach, która zdecydowała się na ten krok, ma prawo czuć się bohaterem. 

 

Wierzymy, że to kolejny krok ku lepszemu. A właściwie, po raz pierwszy od dawna jesteśmy niemalże pewne, że tak właśnie będzie. 

 

 

Coraz więcej gwiazd oskarżonych o molestowanie! Kto znalazł się na tej czarnej liście?

 

Ruch #metoo zapoczątkowała aktorka, Alyssa Milano, prosząc, aby kobiety do niego dołączały, jeśli kiedykolwiek w jakiejkolwiek formie doświadczyły nadużyć seksualnych. Jak się okazało, Milano rozpoczęła lawinę. Pewnie sama nie spodziewała się, jak wielka jest skala problemu. Zresztą chyba nikt nie był świadomy, aż tak druzgocących statystyk. 

 

 

 

 

"Time" opublikował również oficjalne wideo, w którym przed kamerą wypowiadają się ofiary molestowania.

 

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

W Hollywood podobno źle dzieje się...
W Hollywood podobno źle dzieje się od dawna. Panowała jednak zmowa milczenia, z którą zerwano dopiero ostatnio za sprawą kolejnych nadużyć, których dopuścił się Harvey Weinstein, jeden z najbardziej znanych producentów filmowych na świecie. Wyznanie jednej ofiary tego przedsiębiorcy zapoczątkowało tak naprawdę lawinę. Kolejne poszkodowane osoby zaczęły upubliczniać swoje historie. Zarówno wśród gwiazd, jak i zwykłych ludzi.    W samych show-biznesie jednak oskarżeni o molestowanie, a nawet gwałt, zostali: Weinstein, Kevin Spacey i Dustin Hoffman. Wczoraj wypłynęła także informacja o gwałcie, którego dopuścić miał się aktor znany z serialu Plotkara, Ed Westwick. Sam zainteresowany jednak wszystkiemu zaprzeczył. Mimo to, wszczęto przeciwko niemu postępowanie.    Wyżej wymienieni celebryci nie są jednak jedynymi, którzy dopuścili się tak karygodnych czynów. Tak jak wspominałyśmy, w Hollywood źle dzieje się od dawna. Pewne sprawy były zamiatane pod dywan, inne znalazły swoje rozwiązanie w sądzie, a także w wyroku skazującym.  O wielu przestępcach z Hollywood wciąż jednak nie wiemy lub nie pamiętamy... Kto więc oprócz tych, o których ostatnio jest naprawdę głośno, znalazł się na tej najczarniejszej liście?  Będziecie zaskoczone... 1. Harvey Weinstein W tym momencie zarzuty przeciwko Weinsteinowi postawiło blisko sto kobiet. Czekamy z niecierpliwością na to, aż znany producent stanie przed sądem.    fot. StarStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama