Reklama
Reklama

LAST MINUTE, czyli wszystko, co musisz wiedzieć o tanim podróżowaniu

LAST MINUTE, czyli wszystko, co musisz wiedzieć o tanim podróżowaniu
14listopada2017

Jeśli nie stać nas na standardowe wakacje z biurem podróży lub po sezonie zostało nam jeszcze kilka dni wolnego do wykorzystania, możemy skorzystać z oferty last minute i wybrać się na wymarzony urlop nawet o 50% taniej. Jak to działa i czy się opłaca?

Co to jest last minute?

Last minute to, najprościej mówiąc, oferta wakacji, które rozpoczynają się za kilka do kilkunastu dni. Trzeba więc zdecydować się na nią szybko, bez większego namysłu – w przeciwnym razie miejsce zajmie ktoś inny. Oferty last minute pojawiają się często, ale równie szybko znikają, trzeba więc uważnie je śledzić.

 

Co jeszcze przyczynia się do popularności last minute? Przede wszystkim niska cena – z reguły biura podróży, które nie sprzedały wszystkich miejsc na daną wycieczkę, starają się odzyskać choć część zainwestowanej kwoty. Dlatego właśnie udostępniają ofertę nawet kilkadziesiąt procent taniej. Tym sposobem cierpliwi i wytrwali klienci są w stanie sporo zaoszczędzić na wakacjach lub odbyć podróż marzeń na drugi koniec świata w cenie wyjazdu do Hiszpanii.

 

Gdzie szukać ofert last minute?

 

Ofert last minute najłatwiej szukać w internecie. Znajdziemy je na stronach biur podróży oraz w dedykowanych witrynach, które zbierają oferty z wielu stron i zestawiają je ze sobą (np. lidl-podroze.pl). Niemal każde biuro podróży posiada w swojej ofercie opcję last minute, często więc wystarczy wejść na dowolną stronę i w odpowiednią zakładkę, by móc niemal natychmiast przebierać w ofertach. Nie dajmy się jednak przechytrzyć! Niech nie kusi nas sprytnie przekreślona pierwotna cena. Jeśli chcemy trafić na naprawdę atrakcyjną ofertę, a nie taką, która jest obniżona o 100-200 zł, musimy trochę poszukać.

Kiedy najłatwiej znaleźć ofertę last minute?

Najatrakcyjniejsze oferty znajdziemy z pewnością przed sezonem lub po nim. Nie ma sensu szukać ich w takich okresach jak Sylwester czy majówka, kiedy biura są oblężone. Dużo mniej korzystne będą również oferty w okresie od czerwca do września. Najlepiej rozglądać się za wycieczkami last minute w takich miesiącach jak październik, listopad, kwiecień czy maj. Choć w Polsce pogoda może wówczas nie dopisywać, to za granicą znajdziemy wiele miejsc, w których temperatura jest w tym czasie prawdziwie wakacyjna!

 

Czy last minute się opłaca?

 

Bez wątpienia! Przeglądając oferty last minute, możemy upolować wymarzone wakacje znacznie taniej – często to nawet 50% różnicy w cenie. Oznacza to, że np. za tygodniowe wakacje w Egipcie z wyżywieniem możemy zapłacić tysiąc złotych! Warto też dodać, że oferta last minute nie zwalnia biura podróży z jakiejkolwiek odpowiedzialności – organizator musi zapewnić klientowi dokładnie takie same prawa (m.in. do reklamacji) jak w sytuacji, gdy kupujemy standardową ofertę.

Dla kogo jest oferta last minute?

Oferta last minute nie jest rozwiązaniem dla każdego. Sprawdzi się, gdy jesteśmy elastyczni, możemy pozwolić sobie na niespodziewany urlop i mamy odłożone trochę pieniędzy – bo przy ofercie last minute nie zapłacimy na raty, będziemy musieli uiścić od razu całą kwotę.

Jeśli zaś wniosek urlopowy musimy składać kilka miesięcy wcześniej, mamy na oku jedno wymarzone miejsce, które chcemy odwiedzić lub planujemy pojechać większą grupą – wtedy last minute raczej się nie sprawdzi. Zamiast tego możemy natomiast skupić się na ofertach first minute – na nich również można zaoszczędzić!

 

Wakacje last minute to świetny sposób na tani wyjazd. Sprawdzi się zwłaszcza, gdy chcemy zaoszczędzić lub wręcz przeciwnie – gdy mamy niewielką nadwyżkę budżetową i kilka dni urlopu do wykorzystania. Jeśli więc marzy nam się nieco słońca poza sezonem, nie warto czekać – już teraz możemy zacząć szukać wycieczek w atrakcyjnych cenach, by za kilka dni spakować bagaże i wyruszyć w kolejną podróż!

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama