Reklama
Reklama

Tylko inteligentni ludzie zrozumieją ten żart

Tylko inteligentni ludzie zrozumieją ten żart Fot. iStock

Beata Dżumaga

18października2017

A ty? ;)

Co jakiś czas naukowcy publikują wyniki nowych badań odnośnie inteligencji. Według ich ustaleń osoby z wysokim IQ cechuje m.in. nocny tryb życia, bałaganiarstwo czy... miłość do kotów. Co więcej, podobno także imię świadczy o tym, czy ktoś będzie geniuszem, czy też nie. 

  

Zobacz także: 6 cech, które mają inteligentne osoby. Sprawdź, czy je masz

 

Teraz portal indy100 podaje, że wyniki najnowszego naukowego eksperymentu potwierdzają pewną ciekawą hipotezę. Spójrz na grafikę poniżej:

 

 

Naukowcy z Uniwersytetu Wiedeńskiego przekonują, że jeśli bawi cię ten obrazek, prawdopodobnie możesz pochwalić się wysokim IQ. W ich badaniu wzięło udział 156 osób. Na podstawie wyników stwierdzono, że osoby z czarnym i dziwnym poczuciem humoru są bardziej inteligentne i lepiej wykształcone. Ponadto są bardziej stabilne emocjonalnie i wyluzowane.

 

Portal indy100 opisuje, że podczas eksperymentu uczestnicy mieli ocenić, jak zabawna była dla nich seria obrazków ze zbiorku komiksów pt. „The Black Book”, autorstwa niemieckiego rysownika i humorysty Uliego Steina. Później badani brali udział w serii testów na inteligencję werbalną i niewerbalną. Naukowcy poddali ich także testom na agresję i na zmiany nastroju.

 

Stwierdzono, że osoby z większą zdolnością rozumowania oraz wyższą inteligencją bardziej doceniali czarny humor w oglądanych ilustracjach.

 

„Czarny humor, często zwany groteską, makabrą albo chorym poczuciem humoru, jest używany do wyrażenia absurdu, braku wrażliwości, paradoksu i okrucieństwa we współczesnym świecie” - przekonywał jeden z autorów badania.

 

Jaki związek ma czarny humor z wysokim poziomem inteligencji? Jak mówi ekspert:

 

„Postaci i sytuacje są przejaskrawione daleko poza granice normalnej satyry i ironii, więc aby je zrozumieć wymagane są zwiększone wysiłki poznawcze”.

 

Jeśli więc obrazek zamieszczony powyżej cię rozbawił - możesz sobie pogratulować ;)

 

 

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Zastanawiałaś się kiedyś jakie używ...
Zastanawiałaś się kiedyś jakie używki uzależniają najbardziej? Wszystkie wiemy, że narkotyki są złe, ale okazuje się, że w pierwszej piątce znalazły się również produkty, których wiele osób używa bardzo często. Używki zostały ocenione w trzystopniowej skali – 0 oznacza najmniej, a 3 najbardziej uzależniający produkt. Fot. Getty

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama