Reklama
Reklama

10 oznak, że przechodzisz kryzys wieku młodego

10 oznak, że przechodzisz kryzys wieku młodego Fot. iStock

Beata Dżumaga

16października2017

Każda z nas przez to przechodziła ;)

W życiu każdej z nas przychodzi moment, w którym orientujemy się, że jeszcze nie jesteśmy w pełni dorosłe (udało ci się kiedykolwiek utrzymać domową roślinkę dłużej niż miesiąc? No właśnie.), ale jesteśmy już za stare, żeby mieszkać z rodzicami albo aby płacili za nasz czynsz.

 

Zobacz także: 5 dorosłych doświadczeń, które czekają cię, gdy masz 20+ lat

 

Dobra wiadomość jest taka, że nie ma nic złego w tym, że przechodzisz kryzys 25-latki. To normalne! Co więcej, możesz wyciągnąć z niego wartościową lekcję. Według organizacji The British Psychological Society prawie 80 proc. tzw. młodych dorosłych, którzy przeżywali kryzys ćwierćwiecza uznało, że było to pozytywne doświadczenie w ich życiu.

 

I nie sposób się z tym nie zgodzić. Być może na tę chwilę nam nie wierzysz, ale zaufaj nam – docenisz go. A w międzyczasie prezentujemy ci 10 oznak, że dopadł cię kryzys 25-latki.

 

1. Kiedy przyjaciółka wyciąga się na imprezę w sobotę wieczorem, ale to oznacza, że musiałabyś wyjść z domu o 22, więc... nie skorzystasz.

 

via GIPHY

 

2. Kiedy nie możesz zdecydować, czy wciąż możesz kupować tanie torebki, czy wypada wreszcie zainwestować w nieśmiertelną (i drogą) klasykę... W związku z tym kupujesz je wszystkie.

 

3. Kiedy wiesz, że powinnaś zacząć zdrowo się odżywiać, bo twój metabolizm nie jest już taki, jak kiedyś, ale wiesz też, że jedzenie to życie, więc jesz wszystko, co wpadnie ci w ręce... A później tego żałujesz.

 

4. Kiedy oglądasz na YouTubie tutorial, jak prawidłowo składać ubrania i zastanawiasz się, co stało się z twoim życiem.

 

5. Kiedy połowa twoich znajomych zaręcza się i kupuje mieszkania, a druga połowa na dzień przed wypłatą ratuje się zupkami chińskimi.

 

via GIPHY

 

6. Kiedy dostajesz zaproszenie na zjazd klasowy 10 lat po maturze i jesteś w szoku, bo przecież... to było dopiero co?

 

7. Kiedy naprawdę próbujesz być eko i segregować śmieci, ale musisz wyrzucić pojemnik na jedzenie, bo zostawiłaś tam resztki obiadu sprzed tygodnia i teraz boisz się go otworzyć.

 

8. Kiedy jakaś część ciebie chce wyjść do klubu i zaszaleć, jakby to była ostatnia noc na Ziemi, ale inna część (ta większa) marzy o tym, żeby wziąć kąpiel i popijać zieloną herbatę oglądając powtórki twojego ulubionego programu kulinarnego.

 

via GIPHY

 

9. Kiedy w przypływie postanowienia „będę Perfekcyjną Panią Domu” wydajesz chore pieniądze na przepiękny kwiat doniczkowy, a on umiera 2 tygodnie później.

 

10. Kiedy twoje krzesło w dzień znika pod stertą ubrań, a wieczorem to samo dzieje się z twoim łóżkiem.

 

A jak to jest u ciebie? Dopisałabyś coś do tej listy? ;)

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

To, jaki masz gust muzyczny zostało...
To, jaki masz gust muzyczny zostało zapisane w gwiazdach!   Fot. Getty

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama