Reklama
Reklama

To się stanie, jeśli zapomnisz o wyłączeniu telefonu w samolocie

To się stanie, jeśli zapomnisz o wyłączeniu telefonu w samolocie To się stanie, jeśli zapomnisz o wyłączeniu telefonu w samolocie

Lena Sikor

25września2017

Wybierasz się w podróż?

Czy zdarzyło ci się, że w samolocie bawiłaś się telefonem tak długo, dopóki personel nie poprosił, aby go wyłączyć / włączyć tryb samolotowy, ale osoba siedząca obok ciebie CAŁKOWICIE TO ZIGNOROWAŁA?

via GIPHY

Poza tym, że miałaś kilka dodatkowych minut na Instagram, czy nigdy nie martwiłaś się o to, w jaki sposób używanie telefonu wpływa na lot? Albo, czy wysłanie do przyjaciół zabawnego zdjęcia może zagrozić życiu wszystkich osób, znajdujących się na pokładzie? Okazuje się, że możemy wyluzować co do zasad, dotyczących używania smartfonów podczas podróży, ale nadal obowiązują dobre maniery i NALEŻY włączyć tryb samolotowy. Mimo, że obecnie telefony nie mają wpływu na wyposażenie samolotu - ponieważ technologia jest o wiele bardziej nowoczesna - mogą przeszkodzić pilotom, zwłaszcza gdy próbujesz uzyskać dostęp do połączeń lub wiadomości.

LadBible publikuje odzew jednego z pilotów: "W telefonach komórkowych obowiązkowo musi być włączony tryb samolotowy. Wielokrotnie odczuwaliśmy zakłócenia łączności w kabinie podczas lądowania. Dzieje się tak, gdy telefon próbuje połączyć się z wieżą kontrolną. Wydaje wtedy taki sam dźwięk, który słychać, jeśli umieścisz go obok głośników. Ten hałas nie tylko wywołuje roztargnienie, ale może także spowodować, że pominiemy kluczowe instrukcje kontrolera ruchu lotniczego. Dlatego nie włączaj telefonu, proszę. Czy warto ryzykować bezpieczeństwo pasażerów, żeby móc o 5 minut wcześniej sprawdzić Facebooka?"

via GIPHY

Pilot EasyJet, Chris Forster, powiedział w Liverpool Echo, że "systemy sterowania są tak skonstruowane, że nie pozwolą na ingerencję". Jednak zaznaczył - telefony powinny mieć uruchomiony tryb samolotowy.

I tak naprawdę, czy chwilowe odłączenie od świata wirtualnego nie jest najlepszą rzeczą, jaka może cię spotkać na pokładzie samolotu? Włącz tryb samolotowy wcześniej i ciesz się chwilą spokoju.

via GIPHY

 

Zobacz także: Zaskakujący powód, dla którego nigdy nie powinnaś spać podczas startu i lądowania

 

 

Źródło: cosmopolitan.com.au

l
Reklama

Polecane wideo

Które czcionki zrujnują twoje CV?...
Które czcionki zrujnują twoje CV?   Fot. iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama