Reklama
Reklama

“S..., nie miałeś prawa tego zrobić” - wpis molestowanej dziewczyny poruszył nas wszystkie

“S..., nie miałeś prawa tego zrobić” - wpis molestowanej dziewczyny poruszył nas wszystkie Fot. Getty

Beata Dżumaga

12września2017

„Dlaczego nie mogę wyjść wyglądając jak chcę, żeby jakiś facet nie złapał mnie za tyłek?”

Niestety temat molestowania seksualnego w Polsce ma się dobrze. 

 

Potwierdza to dramatyczna historia, którą podzieliła się jedna z internautek na Facebooku. Od niedzieli na jej post zareagowało ponad 2,8 tys. osób. Historia została udostępniona ponad 430 razy, a w komentarzach pod postem rozgorzała prawdziwa dyskusja.

 

W niedzielę Zuzanna, autorka posta, wybrała się na koncert grupy Dezerter. Jak sama mówi, bawiła się świetnie – do czasu. „(...) dopóki któremuś oblechowi nie przyszło do głowy podnieść mojej sukienki i złapać mnie za pośladki”.

 

To nie pierwsza taka sytuacja w życiu Zuzanny, która postanowiła, że tym razem nie przemilczy sprawy.

 

“S..., nie miałeś prawa tego zrobić. Nie miałeś prawa naruszyć mojej cielesności. Bawiło cię to? Teraz niech każda moja łza wkurwienia, wstydu i poczucia zeszmacenia spadnie na ciebie potrójnym cierpieniem. Nie miałeś prawa ośmieszyć mnie w ten sposób.”

 

Zuzanna poruszyła w swoim poście wątek, który większości z nas jest aż nazbyt dobrze znany – bycia traktowanymi przez mężczyzn jak obiekty seksualne i maskowanie swoich czynów “komplementami”, będącymi w rzeczywistości obraźliwymi i seksistowskimi komentarzami.

 

 

„Ludzie często prześmiewczo komentują moje uczestnictwo w feministycznych akcjach. Ci ludzie nie mają pojęcia przez co przeszłam, przez co nadal przechodzę - ja, czy inne moje koleżanki, gdy decydujemy się wychodzić wieczorami, a często nawet za dnia. Kiedy słyszymy poniżające komentarze, które są "komplementami". Gdy musimy się zastanawiać, czy wyglądamy, poruszamy się i prezentujemy odpowiednio "bezpiecznie", aby nie narazić się na atak.”

 

Podaje też dramatyczny przykład własnej siostry, która “ogoliła swoje włosy tylko dlatego, żeby nie być jedynie kawałkiem mięsa, być mniej atrakcyjną dla mężczyzn i móc się w końcu od tego uwolnić”.

 

Na koniec Zuzanna apeluje do wszystkich dziewczyn, które mają za sobą podobne przeżycia, aby nie milczały na ten temat, bo to nie one powinny się wstydzić.


„Mówcie bliskim, zgłaszajcie gdzie się da, a jak jesteście same - nie bójcie się użyć siły”.

 

Jesteśmy bardzo poruszone wpisem Zuzanny i podpisujemy się pod nim w 100 proc. Zuzanna, dziękujemy za Twój odważny post!

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

O tych skandalach gwiazd mówił cały...
O tych skandalach gwiazd mówił cały świat. Wspominamy najgłośniejsze z nich!   Fot. Getty

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama