Reklama
Reklama

Masz te cechy? W takim razie jesteś super inteligentna!

Masz te cechy? W takim razie jesteś super inteligentna! Fot. iStock

Beata Dżumaga

10listopada2017

Na pewno zawsze to podejrzewałaś ;)

1. Masz liberalne poglądy

 

Osoby, którym w kwestii światopoglądowej bliżej w lewo, niż w prawo, mogą pochwalić się wyższym IQ. Chodzi o to, że liberalne przekonania są w kontrze do wierzeń w ewolucjonizm. Wiara w potęgę intelektu spycha wiarę w teorię ewolucji na dalszy plan.

 

2. Jesteś samotnikiem

 

Dla inteligentnych osób nadmierne socjalizowanie się wiąże się z wysokim poczuciem dyskomfortu. Co ciekawe, im więcej czasu spędzają z przyjaciółmi, tym mniej są zadowoleni ze swojego życia.

 

3. Późno kładziesz się spać

 

Szereg badań potwierdza, że ponadprzeciętnie inteligentne osoby prowadzą nieco inny tryb życia niż inni ludzie. Normą dla nich jest późne kładzenie się spać, oraz równie późne wstawanie.

 

4. Jesteś leniwa

 

Możesz cały dzień leżeć na kanapie, ale to nie oznacza, że leniuchujesz – twój mózg pracuje na najwyższych obrotach! Leniwi (czyt. inteligentni) ludzie uwielbiają spędzać czas na rozmyślaniu, podczas gdy zwykli śmiertelnicy wolą się czymś zająć, żeby tylko uciec od własnych myśli.

 

5. Temat zaburzeń psychicznych nie jest ci obcy

 

Badania potwierdzają, że dzieci z wyższym poziomem IQ często cierpią na zaburzenie dwubiegunowe. Wybitnie inteligentne osoby są też bardziej skłonne do odczuwania różnego rodzaju lęków.

 

6. Nie straciłaś dziewictwa jako nastolatka

 

Okazuje się, że stereotyp kujonki-dziewicy, która nie ma powodzenia u chłopaków nie jest bezpodstawny! Według badań osoby o wysokim IQ tracą dziewictwo później niż ich mniej inteligentni rówieśnicy.

 

 

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Rozstańmy się ze stereotypami. Tak...
Rozstańmy się ze stereotypami. Tak jest naprawdę...Fot. getty

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama