Reklama
Reklama

Dlaczego nigdy nie powinnaś używać hotelowej suszarki do włosów?

Dlaczego nigdy nie powinnaś używać hotelowej suszarki do włosów? Dlaczego nigdy nie powinnaś używać hotelowej suszarki do włosów?

Anna Majcher

10sierpnia2017

To cię może zainteresować...

Wydaje ci się, że suszarka w łazience hotelowej jest przejawem luksusu, który oferują tylko lepsze hotele? Pomyśl raz jeszcze. Ile ludzi przewinęło się tam przed tobą i w jaki sposób z niej korzystało? Widzisz, już nie jest tak kolorowo...

Śledztwo przeprowadzone przez ABC News i mikrobiologa Chucka Gerby pokazało, że w niektórych miejscach, nawet w najbardziej wytwornych hotelach, zbiera się więcej zarazków i bakterii niż w innych. I tak, jak się słusznie domyślasz, suszarka należy do tych bardziej popularnych wśród drobnoustrojów.  

 
Fot. Getty
 
Chociaż toaleta w hotelu skupia ich tyle, co twoja - własnoręcznie sprzątana w domu (!), to suszarka jest sprzętem, który wymaga szczególnej ostrożności. „Wolę nie myśleć, co ludzie robią z tymi suszarkami patrząc na ilość zarazków, jakie tam odnajduję” powiedział naukowiec. Co robią? Pozostawimy to twojej wyobraźni.
Pamiętaj, że dziennie w hotelach śpi ok. 4 miliony ludzi. Suszarki, zwłaszcza ich uchwyty, nie znajdują się w programie standardowego czyszczenia pokoju hotelowego. „Nawet jeśli coś wygląda na czyste, nie musi takie być”, mówi Gerby.
 
Fot. Getty
 
Co z tym fantem zrobić? Nie rezygnuj z wakacji w hotelu. Po prostu zabieraj ze sobą chusteczki antybakteryjne i na początku przemyj kilka strategicznych miejsc w pokoju, zaczynając od deski sedesowej, przez pilota do telewizora i telefon, po suszarkę. Miłego pobytu!

 

Reklama

Polecane wideo

Dlaczego według tradycji panna młod...
Dlaczego według tradycji panna młoda powinna nosić welon? Nie wszystkie argumenty wam się spodobają...   Fot. iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama