Reklama
Reklama

5 rzeczy, które pozwolą Ci skutecznie walczyć z upałami

5 rzeczy, które pozwolą Ci skutecznie walczyć z upałami
11sierpnia2017

Walka z upałem wbrew pozorom nie wymaga wielkiej strategii, a czasami po prostu dobrego przygotowania. Przedstawiamy kilka trików, które mogą Ci w tym pomóc.

Garderoba

Od ubrania często zależy to, jak będziemy czuć się przez cały dzień. W drodze do pracy, na wieczorne spotkanie z przyjaciółkami czy randkę z twoim facetem zawsze dbasz o to, by dobrze wyglądać. Postaw na ubrania oddychających tkanin, a ubranie „na cebulkę” zostaw na zimową aurę. Przy wyborze stylizacji kieruj się tym, aby były lekkie i zwiewne, ale zawsze dostosowane do pory dnia i okoliczności.

Gadżety

Zazwyczaj pracujemy w klimatyzowanych pomieszczeniach, ale w open space trudno wszystkich zadowolić. Komuś może być za chłodno od jej nawiewu, ktoś inny może mieć uczulenie na pyłki, które przy jej użytkowaniu dostają się do pomieszczenia. Miej przy sobie zawsze wodę termalną w sprayu. Sięgaj po nią, aby delikatnie orzeźwić twarz. A przy okazji zadbasz o cerę, której klimatyzacja także nie służy. Jeśli natomiast w twoim mieszkaniu temperatura staje się nieznośna, możesz wzmocnić się w walce z nią. Zainwestuj w dobry wiatrak, których na rynku jest spory wybór.

Przeciąg

Nie każdy ma tyle szczęścia, że pracuje w pokoju z oknami, które do tego nie są zamykane na klucz. Jeśli ktoś jest w grupie szczęśliwców powinien spróbować tego rozwiązania. Wystarczy otworzyć okna i drzwi, usunąć ważne papiery, które mogłyby zostać przez przeciąg porwane przyblokować drzwi, aby uniknąć ich gwałtownego zamknięcia.

Szklanka zimnej wody

Warto zawsze mieć przy sobie schłodzoną w lodówce wodę mineralną. Mniejszą noś w torebce lub plecaku, a większą trzymaj zawsze pod ręką w miejscu pracy. Pij powoli, małymi łykami, to najlepszy sposób, aby nawodnić jelita i ochłodzić organizm. Do wyboru masz także specjalne butelki filtrujące wodę z kranu, może warto w taką zainwestować.

Chłodnik z procentami

W niezbędniku do walki z upałami powinno znaleźć się także coś, co schłodzi organizm podczas chilloutu. W tym przypadku doskonale sprawdzi się Chłodnik, jednak w nieco „wzmocnionej” wersji, który jest orzeźwiającą alkoholową alternatywą na imprezę na balkonie czy ogrodzie i podczas wypraw w plener. Wystarczy 40 ml Żołądkowej Gorzkiej, 40 ml soku z cytryny, 10 ml syropu cukrowego, które uzupełniamy lodem i wodą gazowaną. Przepis został wymyślony tak, aby zużyć jak najmniej energii spragnionych, a jego przygotowanie było na tyle szybkie, aby ani jedna kropla potu nie zrosiła czoła.

 

 

Nadchodzi upragniony chłodny front!

Chłodnika od Żołądkowej Gorzkiej będzie można spróbować w całej Polsce – 17 lipca w trasę ruszył Chłodzik – Coctail Truck, który przyniesie orzeźwienie wszędzie tam, gdzie się pojawi. Lód na ulicach w środku lata, gęsia skórka, gwałtowny, ale miejscowy spadek temperatury to tylko niektóre ze śladów, które po sobie zostawia. Bądźcie czujni! Aktualną trasę Cocktail Trucka możecie śledzić na FB Żołądkowej Gorzkiej.

 

CosmoGirl! Mamy dla ciebie niespodziankę! Weź udział w naszym quizie - dowiedz się jak powinnaś spędzić resztę wakacji i poznaj sposób na letnie orzeźwienie.

 

materiał klienta

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama