Reklama
Reklama

Co by się stało, gdybyś chciała poślubić kogoś z rodziny królewskiej?

Co by się stało, gdybyś chciała poślubić kogoś z rodziny królewskiej? Fot. Getty

Ada Rusin

17lipca2017

Jeśli masz to w planach, lepiej sprawdź co cię czeka ;)

1. Musisz dostać zgodę na ślub od królowej

Według prawa ustanowionego przez Króla Jerzego III osoby z brytyjskiej rodziny królewskiej nie mogą poślubiać rozwodników lub katolików.

Ten zapis przez lata sprawiał wiele kłopotów szlachetnie urodzonym. Edward VIII abdykował, by poślubić Wallis Simspon, która nie tylko była rozwiedziona, a także miała drugiego męża podczas romansu z Edwardem!

Zobacz także: Dlaczego książę William nie nosi obrączki?

Ustawa o Królewskich Małżeństwach w 2013 roku została uzupełniona o nowy zapis dzięki Succession to the Crown Act. Według niego poślubienie katolika nie odsuwa od dziedziczenia, a Królowa wydaje pozwolenie na małżeństwo 6 osobom, które są najbliżej w linii sukcesji do brytyjskiego tronu. To właśnie dlatego Królowa Elżbieta musiała wydać pozwolenie na małżeństwo księcia Karola i Camilli Parker Bowles (a jak wszystkie wiemy Camilla jest nie tylko po rozwodzie; to także wieloletnia kochanka Karola).

Ustawa z 1772 zabraniała również ślubu z osobami bez królewskiego pochodzenia. Ale odkąd Królowa o tym decyduje to łatwiej poślubić kogoś bez błękitnej krwi. Dzięki temu William mógł wziąć ślub z Kate Middleton!

 

2. Poślubienie kogoś z rodziny królewskiej nie sprawi, że będziesz królową

To smutna wiadomość, bo możesz nie zostać nawet księżniczką :( jeśli Meghan Markle poślubi księcia Harrego zostanie księżną, tak samo jak Kate Middleton.

 

3. Nie będziesz mogła angażować się w politykę

Rodzina królewska nie bierze udziału w większość politycznych wydarzeń, takich jak głosowanie czy ubieganie się o stanowisko związane z polityką.

Choć rodzina królewska może głosować to nigdy tego nie robi, bo mogłoby to zostać uznane za niekonstytucyjne. Jest to sposób na to, by rodzina królewska zachowała polityczną neutralność.

 

4. Wszyscy muszą się zwracać do ciebie tytułem jaki nosisz

Nikt nie zwraca się do księżnej Kate samym imieniem. Gdy zwracasz się do osoby z rodziny królewskiej musisz używać jej pełnego tytułu albo po prostu „Ma’am” lub „Sir”. Gdybyś spotkała księżną Kate powinnaś powiedzieć „Jej Królewska Wysokość księżna Cambridge”, a do Williama „Jego Królewska Wysokość książę Cambridge”. Ponieważ tytuł Królowej Elżbiety jest bardzo długi (Z Bożej łaski, Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz innych Jej Posiadłości i Terytoriów królowa, Głowa Wspólnoty, Obrończyni Wiary!!!) wystarczy, gdy powiesz „Jej wysokość”.

Zobacz także: Dlaczego księżna Kate i książę William nigdy nie trzymają się za ręce?

 

5. Nie zagrasz w „Monopoly”

Jesteś fanką tej znanej planszówki? Jako księżniczka nie mogłabyś w nią zagrać podczas rodzinnych spotkań, bo gra jest… „zbyt konfliktowa”.

 

6. Zapomnij o owocach morza

A dokładniej o skorupiakach – w przeszłości doradzono brytyjskiej rodzinie królewskiej, aby ich unikała ze względu na ryzyko zatrucia. Królowa rzeczywiście od nich stroni, jednak książę Karol jest wielkim miłośnikiem ostryg. Tylko, że on jest jej synem, a czy ty będziesz miała odwagę przeciwstawić się zwyczajom panującym na królewskim dworze?

 

7. Królowa nadaje ton wszystkiemu

Gdy wstaje, ty też wstajesz. Gdy siada, siadasz. Gdy zaczyna jeść, ty też możesz, a gdy kończy to znak, że posiłek jest zakończony (nawet jeśli jesteś w jego trakcie).  Więc jeśli jesteś głodna musisz dostosować się do jej tempa.

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Niestety, królewskie życie bywa bar...
Niestety, królewskie życie bywa bardzo ciężkie Fot. Getty

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama