Reklama
Reklama

Jak poznać, że ktoś wrzucił ci tabletkę gwałtu do drinka?

Jak poznać, że ktoś wrzucił ci tabletkę gwałtu do drinka? Fot. Getty

Ada Rusin

04lipca2017

Ten tekst powinna przeczytać każda dziewczyna

Tak naprawdę tabletka gwałtu może dawać różny efekt u różnych osób – u jednych zadziała dużo szybciej, u innych wolniej, jedna osoba bardzo szybko straci przytomność, a druga początkowo będzie się czuła jak po wypiciu sporej dawki alkoholu.

Kobieta, której podano tabletkę gwałtu staje się bezwolna i bezbronna, a do tego cierpi na kilkugodzinną amnezję i nie wie, co się stało. To sprawia, że ciężko jest złapać sprawcę i pociągnąć go do odpowiedzialności.

Jak rozpoznać, że ktoś dodał ci pigułkę gwałtu do drinka?

To niezwykle trudne, ponieważ nie ma smaku i zapachu, a do tego nie zmienia koloru twojego drinka. W dodatku w organizmie zostaje tylko kilkanaście godzin, więc jeśli stałaś się ofiarą napaści powinnaś jak najszybciej udać się na policję.

W wielu aptekach i sklepach spożywczych możesz kupić tak zwany drink test, dzięki któremu sprawdzisz czy twój napój został czymś doprawiony. Kosztuje tylko kilka złotych, więc warto mieć go ze sobą w torebce.

Zobacz także: Jak poznać, że twój drink został wzmocniony narkotykiem

Jak nie stać się ofiarą?

1. Przede wszystkim nie chodź sama na imprezy – jeśli będziesz w towarzystwie zaufanych osób to będziecie mogły pilnować się nawzajem. Łatwiej też zauważyć zmianę w zachowaniu drugiej osoby – koleżanki będą mogły wezwać pomoc, gdy zobaczą, że dzieje się z tobą coś niepokojącego.

2. Nie zostawiaj drinka bez opieki – dosypanie środka odurzającego zajmuje dosłownie chwilę – jest bezbarwny i bezwonny, więc nawet nie zauważysz, że jest w twoim drinku.

3. Nie przyjmuj drinków od obcych mężczyzn – ten przystojny brunet, który tak słodko się uśmiecha wcale nie musi mieć wobec ciebie dobrych zamiarów.

4. Jeśli źle się czujesz nie wstydź się prosić o pomoc.

Zobacz także: Stealthing – nowa szokująca forma przemocy seksualnej!

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Jutro nam za nie podziękujesz ;)
F...
Jutro nam za nie podziękujesz ;) Fot. iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama