Reklama
Reklama

10 cech mądrych kobiet. Jesteś jedną z nich?

10 cech mądrych kobiet. Jesteś jedną z nich? 10 cech mądrych kobiet. Jesteś jedną z nich? / fot. Getty

Lena Sikor

13maja2017

Wierzymy, że tak!

#1. Nie oszukujesz samej siebie

Ani w poważnych sprawach, ani w drobnostkach. Ponieważ nie widzisz w tym sensu. Prędzej czy później będziesz musiała poradzić sobie z problemem. Skoro on nie zadzwonił, to znaczy, że mu się nie spodobałaś - to proste. Powstrzymujesz wyobraźnię i nie wmawiasz sobie, że facet wyjechał na drugi koniec świata, aby odwiedzić babcię, zgubił twój numer telefonu lub jest tak bardzo zakochany, że wstydzi się odezwać. Nie oszukujesz się, ale też nie cierpisz.

#2. Nie jesteś uzależniona od mężczyzny

Oczywiście, uwielbiasz facetów. Jednak oprócz przystojniaków, kochasz również swoją pracę, rodzinę, hobby. Mężczyźni byli, są i będą. Być może już znalazłaś partnera, z którym planujesz spędzić resztę życia, ale nie uważasz, że przez to wreszcie spełniłaś się jako kobieta. Byłaś spełniona przed spotkaniem drugiej połówki i taka pozostaniesz, nawet jeśli się rozstaniecie. A co najważniejsze - nigdy nie będziesz jedną z tych kobiet, które dosłownie pozbawiają partnerów powietrza, ponieważ ciągle są w pobliżu. Jesteś samowystarczalna.

#3. Potrafisz zapanować nad swoimi emocjami

Uśmiechasz się, kiedy jesteś zadowolona, oraz okazujesz smutek, jeśli czujesz się źle. Nie ukrywasz i nie tłumisz swoich emocji, ponieważ rozumiesz, że są częścią tego, jaka jesteś naprawdę. Pomimo to, nigdy nie będziesz męczennicą, bo nie rozpamiętujesz swoich niepowodzeń i krzywd. Ogólnie rzecz biorąc, kiepska z ciebie aktorka: "och, jak ja cierpiałam, co ja musiałam przeżyć!" - tego od ciebie nie usłyszymy. Zdarzyło się i tyle, nie ma potrzeby powracać do przeszłości.

#4. Jesteś przenikliwa

Szybko rozumiesz, że ktoś cię okłamuje, a to bardzo pomocna cecha charakteru. Jednak nie koncentrujesz się wyłącznie na sobie - czujesz, kiedy bliska osoba cierpi i oferujesz pomoc oraz wsparcie. Wyczuwasz również, kiedy ktoś jest naprawdę szczęśliwy, więc cieszysz się razem z nim.

#5. Wiesz, że dobrze wyglądasz

Nie tracisz czasu na ryzykowne eksperymenty, których możesz później żałować. Nie podążasz ślepo za modą, ale obserwujesz trendy i wybierasz tylko to, co idealnie pasuje do twojego stylu. Nie kierujesz się tym, aby wywierać wrażenie na otoczeniu - najważniejsza jest harmonia zewnętrzna i wewnętrzna. Zawsze i wszędzie wyglądasz właściwie, dokładnie tak, jak wymaga tego sytuacja.

#6. Sama ustalasz swoje granice

W każdej dziedzinie twojego życia istnieją pewne granice, których nie pozwalasz przekraczać. Ani sobie, ani innym. Otoczenie może cię przekonywać, wręczać łapówki, szantażować albo próbować oszukać, ale te osoby tylko tracą czas. Sama decydujesz, kiedy, z jakiego powodu i dla kogo taka granica może być naruszona.

#7. Doskonale znasz siebie 

Twój organizm nie zaskakuje cię nieprzyjemnościami, ponieważ o siebie dbasz. Oczywiście, możesz nagle zachorować, źle się poczuć albo po prostu się nie wyspać. Ale nie masz ciężkiego kaca akurat wtedy, kiedy musisz dobrze wyglądać i mieć sporo energii. Ponieważ dzień wcześniej potrafiłaś się zatrzymać w odpowiednim czasie. A to, nawiasem mówiąc, nie jest oznaka silnej woli albo totalnej samokontroli - po prostu znasz swoje możliwości i wiesz, jak bardzo jest to istotne.

#8. Umiesz analizować

Marzenia to dobra rzecz, ale wolisz dokładne planowanie, jeśli chodzi o coś ważnego. Twoje plany zawsze są realne. To kwestia uczciwości wobec samej siebie, ale nie tylko. Umiejętność planowania nie ma sensu, jeśli nie potrafimy analizować sytuacji i trzeźwo oceniać możliwości. A ty doskonale radzisz sobie z jednym i z drugim.

#9. Żyjesz teraźniejszością

Przeszłość interesuje cię tylko w związku ze wspomnieniami i doświadczeniami. Nie martwisz się o to, czego nie zrobiłaś, czego nie powiedziałaś i czego nie przeżyłaś. Przeszłość partnera jest dla ciebie ważna wyłącznie w kontekście "Co w ogóle działo się w twoim życiu?". Żadnych "A dlaczego?", "A gdybyś zrobił inaczej..." czy "Jak mogłeś tak postąpić!". Jeśli chodzi o przyszłość, jesteś w pełni świadoma, że nie możesz przewidzieć wielu rzeczy. Nie ma nic złego w marzeniach, ale trzeba żyć tu i teraz. Nie masz z tym problemu.

#10. Pozostajesz kobietą

Nie zamierzasz poddawać się natrętnym wypowiedziom w stylu "prawdziwa kobieta powinna...", ale nie będziesz również zaprzeczać własnej kobiecości. Niby dlaczego? Dlaczego miałabyś sobie odmawiać pięknych sukienek i torebek, przytulnego mieszkanka i pogawędek z przyjaciółkami? Jesteś kobietą i czujesz się z tym świetnie. I tak powinno być.

 

 

Źródło: cosmo.ru

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Każda z nas ma je w swoim domu. Są...
Każda z nas ma je w swoim domu. Są zupełnie nieprzydatne, a czasem bardzo groźne dla zdrowia! Sprawdź, czego powinnaś się pozbyć.

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama