Reklama
Reklama

6 niewinnych zdań, które mogą zniszczyć każdy związek. Też tak mówisz?

6 niewinnych zdań, które mogą zniszczyć każdy związek. Też tak mówisz? 6 niewinnych zdań, które mogą zniszczyć każdy związek. Też tak mówisz? Fot. Getty Image

Anna Majcher

13kwietnia2017

Wydają się zupełnie normalne? Ale potrafią zrobić więcej szkód niż pożytku!

1. Tak tylko mówię

Jasne, niby nic, a jednak. Najczęściej mówimy je, gdy dobrze wiemy, że mamy do powiedzenia coś, co nie jest fajne i rozmówca na pewno nie chciałby tego usłyszeć. A jeśli to wiemy, to po co mówimy? Czasem warto przygryźć się w język. A jeśli rzeczywiście uważasz, że to ważne, po prostu powiedz, co masz do powiedzenia, bez dewaluowania swojego zdania tym marnym komentarzem. 

2. Nie mam wyboru

Nieprawda. Zawsze masz wybór. Tylko wolisz zasłonić się takim komentarzem, by nie brać odpowiedzialności za swoje czyny lub zdezerterować zanim cokolwiek zrobisz. Jeśli nie chcesz się na coś zgodzić, nie baw się w kotka i myszkę, powiedz wprost.

3. To nie ma sensu

Kontynuować trudnej rozmowy, nieudanego związku? Ten zwrot ma zamknąć usta rozmówcy na ratowanie dramatycznej sytuacji. A jaką masz gwarancję, że faktycznie nie ma sensu? Zrobiłaś dochodzenie, zebrałaś wszystkie fakty? Nie zasłaniaj się brakiem sensu, tylko dlatego, że czegoś nie chcesz albo nie rozumiesz. 

4. Zrobię, co będę chciała zrobić

Jasne, masz do tego prawo. Ale nie ma to nic wspólnego z tym, czy to dobry pomysł, czy nie skrzywdzisz tym innych. Może przemawia przez ciebie tylko złość i upór. Zanim zrobisz to, co faktycznie chcesz, zastanów się dwa razy, czy przypadkiem nie próbujesz się odegrać. Dla swojego dobra chociaż.

5. Mam prawo do własnej opinii

Jak najbardziej! I świetnie, że masz własne zdanie. Tylko w dzisiejszych czasach, gdy wszyscy są ekspertami i każdy może raczyć innych swoimi komentarzami online, upewnij się, czy twoja wypowiedź opiera się na faktach. Bo czasem milczenie jest złotem. Zwłaszcza, jeśli opinia miałaby kogoś skrzywdzić. 

6. To takie typowe

Łatwo jest przyklejać łatki. Myślenie zero jedynkowe nigdy nie miało się lepiej. Zastanów się, czy chciałabyś zostać wrzucona do szuflady z białymi albo czarnymi.

l
Reklama

Polecane wideo

Patrząc na ostatnie stylizacje czoł...
Patrząc na ostatnie stylizacje czołowych fashionistek świata mody nie mamy wątpliwości - czas zaopatrzyć się w jeansowy płaszcz (lub w przypadku niewysokich osób - kurtkę). Najlepiej typu oversize. Dokąd ruszyć na zakupy? fot.www.instagram.com/bellahadid

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama