Reklama
Reklama

Jak podtrzymać pogawędkę, żeby nie wyjść na... niedouczoną i infantylną?

Jak podtrzymać pogawędkę, żeby nie wyjść na... niedouczoną i infantylną? Jak podtrzymać pogawędkę, żeby nie wyjść na... niedouczoną i infantylną?

Anna Majcher

19lutego2017

Sztuka prowadzenia miłych pogawędek „o niczym” wcale nie należy do łatwych. Nasza ściąga pt. "Jak zagadać" rozkruszy lody i ogrzeje twoją pewność siebie w każdej sytuacji.

Zostałaś zaproszona na imprezę, na której nikogo nie znasz. 

To, że jesteś introwertyczką nie oznacza, że masz spędzić imprezę w łazience lub na balkonie. Przeskanuj pokój w poszukiwaniu innego samotnika. Zapytaj: „Jak tu trafiłeś?” Kontynuuj: „Czym się zajmujesz na co dzień”. Takie sformułowanie jest lepsze od: „Gdzie pracujesz?”, na wypadek, gdyby rozmówca niedawno pożegnał się z pracą w nieprzyjemny dla niego sposób.

Ktoś pyta, „Co nowego?” i nie wiesz co powiedzieć

Jeśli szykujesz się na trudny wieczór, przygotuj się do niego jak do ważnego testu. Sprawdź, co dzieje się w trendach (kto zrobił sobie ostatnio szałową fryzurę, kto dostał nagrodę Nobla, jakie książki stały się bestsellerami) lub co słychać w branży, jeśli to spotkanie jest służbowe. Brak tematów to brak rozmów. 

Całkowicie zdominowałaś rozmowę

Jeśli jesteś gadatliwą ekstrawertyczką, możesz być dla innych trudna w rozmowie. Rób pauzy od czasu do czasu, by dać innym szansę do poprowadzenia rozmowy. Zamiast trajkotać jak nakręcona, zainteresuj się osobą, która nie wygląda na mistrza konwersacji. Zadaj proste, otwarte pytanie. Na przykład: „Jaki program w telewizji najchętniej oglądasz".

Na imprezie wszyscy bawią się we własnych kręgach

Jeśli stoisz w paczce a ktoś się kręci w pobliżu, zawołaj go i wciągnij do rozmowy („Właśnie rozmawiamy o…”). Gdy inni zobaczą, że łatwo się z tobą rozmawia, zaczną się przedstawiać sami.

Wkurzający kolega nie przestaje mówić

Gada w kółko o swojej obsesji na punkcie Avengers a ty go w zasadzie lubisz, ale nie zniesiesz tego dłużej i chcesz wyjść... Oto strategia dla ciebie: Powiedz: „Sorry, muszę już iść ale powiedz mi szybko, który film jest twoim ulubionym?”. Dostanie informacje o twoim wyjściu podaną w miły sposób. Potem powiedz: „Dzięki! Ukradnę twoją opinię, jak ktoś mnie zapyta. Do zobaczenia!” 

Ktoś zaczął cię właśnie obrażać

Zignorowanie przytyku jest niesatysfakcjonujące ale kłótnia też. Spróbuj: „To tylko jeden
z punktów widzenia”. Tym sposobem wysyłasz sygnał, że usłyszałaś obelgę, uznałaś ją za chamską i dajesz rozmówcy szansę na przeprosiny. Jeśli nie skorzysta, przeproś i oddal się do swoich prawdziwych przyjaciół.

l
Reklama

Polecane wideo

Wybrałyśmy najciekawsze pozycje, kt...
Wybrałyśmy najciekawsze pozycje, które warto przeczytać w tym miesiącu. Fot. instagram.com/mylittlebooktique

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama