Reklama
Reklama

Co zrobić, żeby mniej się stresować?

Co zrobić, żeby mniej się stresować? Co zrobić, żeby mniej się stresować? / fot.iStock

Magda Szymańska

05stycznia2017

Te porady mogą ci pomóc!

Ciągle jesteś zestresowana? Snujesz w głowie najczarniejsze scenariusze i przejmujesz się nawet najmniejszymi drobiazgami? Nie wiesz, jak z tym skończyć? Mamy dla ciebie kilka wskazówek. Koniecznie przeczytaj!

 

# Znajdź sobie odprężające hobby

 

Coś, co zajmie ci ręce i umysł. Możesz na przykład zacząć uczyć się robienia na drutach, szydełkowania czy zainteresować się samodzielnym wykonywaniem biżuterii, chociażby z zastosowaniem techniki sutaszu. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo! Te z was, które mają za dużo energii powinny się zainteresować uprawianiem sportu: bieganiem, pływaniem czy treningami zumby. Oferta klubów fitness jest na tyle szeroka, że każda osoba na pewno będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. A może zaczniesz uprawiać jogę? Podobno uspokaja :)

 

# Wyeliminuj nieważne drobiazgi

 

Nie skupiaj się na drobiazgach. Ostatecznie nikt nie zauważy, że w czasie świątecznej kolacji jedna potrawa nie za bardzo ci się udała lub makijaż oczu nie wyszedł tak jak chcesz :) Takie szczegóły nie mają dużego znaczenia, ale czasami wręcz spędzają nam sen z powiek. Naucz się dystansować i zajmuj się tylko tym, co jest naprawdę ważne.

 

# Przypomnij sobie co jest najważniejsze w życiu

 

Szef cię zdenerwował? A może pokłóciłaś się z przyjaciółką? Facet znów ominął swoją kolejkę sprzątania i masz ochotę rzucić to wszystko? W takich momentach, chociaż nie będzie to łatwe, skoncentruj się na tym, co jest w twoim życiu najważniejsze. Przypomnij sobie, że masz kochającą rodzinę, a wasz związek jest w gruncie rzeczy udany. Naucz się być wdzięczna za wszystkie dobre rzeczy, którymi obdarzył cię los lub na które sama sobie zapracowałaś. Dzięki temu, małe przeszkody przestaną urastać do rangi ogromnych problemów.

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

W natłoku zakupów i innych przygoto...
W natłoku zakupów i innych przygotowań przed Świętami, warto zadbać  również o wyjątkową – na miarę wydarzenia, stylizację. Obok zieleni i czerwieni, jednym z kolorów charakterystycznych dla sezonu grudniowego jest złoto. Dlatego w prezentowanych stylizacjach postawiłyśmy właśnie na tę barwę, która jest nie tylko elegancka, stylowa i gustowna, ale świetnie wpisuje się w świąteczny klimat. Przedstawiamy 6 stylizacji z mocno zaakcentowanym złotym kolorem. Wykorzystaj nasze pomysły w te Święta!

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama