Reklama
Reklama

Co zrobić, żeby zaakceptować swoje ciało?

Co zrobić, żeby zaakceptować swoje ciało? Co zrobić, żeby zaakceptować swoje ciało?/fot.iStock

Magda Szymańska

20grudnia2016

To wcale nie musi być takie trudne! :)

Ty i twoje ciało to skomplikowany związek? Masz mnóstwo kompleksów i nie potrafisz sobie z nimi poradzić? Zastanawiasz się co zrobić, żeby w końcu się ich pozbyć? Sprawdź! Mamy dla ciebie kilka wskazówek, może ci pomogą.

 

# Bądź dla siebie dobra

 

Kto o ciebie zadba, jeśli ty sama tego nie zrobisz? :) Zatroszcz się o siebie, bądź dla siebie dobra. Jeśli masz za sobą stresujący dzień weź gorącą kąpiel z mnóstwem piany i obejrzyj ulubiony serial. Wetrzyj balsam w skórę, nałóż odżywkę na włosy, znajdź chwilę tylko dla siebie i swojego ciała, ale przede wszystkim – przestań się na każdym kroku krytykować, nie wymagaj od siebie zbyt wiele i uświadom sobie, że każdy z nas ma prawo do pomyłek, błędów, chwili słabości. To naprawdę nic złego. Jesteśmy tylko ludźmi. Nie porównuj się do innych. Może się okazać, że to co o nich wiesz nijak ma się do tego, jacy są rzeczywiście.

 

# Naucz się akcentować swojej atuty

 

Masz piękne włosy? Pozwól im wysunąć się na pierwszy plan: naucz się robić efektowne fryzury, zadbaj o ich kondycję, idź do fryzjera. Kochasz swoje zgrabne nogi? Może czas, żeby w twojej szafie pojawiło się więcej spódnic. Postaraj się uwypuklać swoje atuty!

 

# Skup się na zaletach

 

Każdy z nas ma wady, to całkiem normalne … :) Problem pojawia się, kiedy zbyt mocno się na nich skupiamy, ignorując wszystkie swoje zalety. Wypisz na kartce dobre strony twojego wyglądu i tego się trzymaj. Na lustrze, w którym codziennie się przeglądasz możesz powiesić kilka motywacyjnych karteczek, które będą ci przypominać o tym, co w sobie lubisz.

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Te wpadki grafików z 2016 roku zapa...
Te wpadki grafików z 2016 roku zapamiętamy na długo - oto 7 największych photoshopowych wpadek mijającego roku. Jak te zdjęcia mogły ujrzeć światło dzienne? ;)    

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama