Reklama
Reklama

Dlaczego nie powinnaś przestać oceniać siebie zbyt surowo?

Dlaczego nie powinnaś przestać oceniać siebie zbyt surowo? Dlaczego powinnaś przestać oceniać siebie zbyt surowo?/fot.iStock

Magda Szymańska

24grudnia2016

Sama jesteś dla siebie największym krytykiem?

Nie wybaczasz sobie błędów? Jesteś wobec siebie naprawdę bardzo surowa? Podpowiemy ci, dlaczego w 2017 roku powinnaś zacząć oceniać siebie troszeczkę łagodniej :)

 

# Każdy popełnia błędy!

 

Naprawdę! :) Na świecie nie ma ideałów. Każdy z nas czasami popełnia błędy. Pamiętaj, że to właśnie dzięki nimi czasami dużo się uczymy, dlatego nie traktuj ich tylko w kategorii jakiejś dotkliwej porażki. Naucz się sobie wybaczać i idź do przodu. Nie rozpamiętuj ciągle starych pomyłek, bo to do niczego nie prowadzi, ale postaraj się wyciągnąć z nich odpowiednią lekcję.

 

# Przestać porównywać się z innymi

 

Od czasu do czasu chyba większość z nas to robi, a później okazuje się, że porównywanie się z innymi kompletnie nie ma sensu. Dlaczego? Po pierwsze – to nasze życie i sami ustawiamy je tak, żeby było nam najwygodniej. Po drugie – często widzimy tylko to, co inni chcą nam pokazać, na przykład na Facebooku. Z ich relacji może wynikać, że są bardzo szczęśliwi, ale tak naprawdę nie masz pojęcia co się dzieje za zamkniętymi drzwiami. Skup się na sobie!

 

# Kto o ciebie zadba, jeśli ty tego nie zrobisz?

 

No właśnie …? Nie odmawiaj sobie drobnych przyjemności, oczywiście w granicach rozsądku. Rozpieszczaj się: postaraj się znaleźć w ciągu dnia przynajmniej kilka chwil tylko dla siebie. Weź ciepłą kąpiel, nałóż maseczkę i zrelaksuj się w towarzystwie dobrej książki lub zrób cokolwiek innego, co sprawia ci przyjemność. Pamiętaj, że dbanie o siebie oznacza też regularne badania profilaktyczne! :)

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Znakiem rozpoznawczym każdej lalki...
Znakiem rozpoznawczym każdej lalki Barbie jest bardzo mocny, wyrazisty makijaż. Mim Hammonds postanowiła zmienić idealny wygląd lalek i sprawić, aby wyglądały one bardziej naturalnie. Pozbawiła je więc makijażu i ubrała w zwyczajne ubrania. Dopiero po tej przemianie lalki zaczęły przypominać przeciętne dziewczyny, a nie wyidealizowane i nierealistyczne zabawki. Zobacz sama ten fenomenalny efekt!    Fot. www.facebook.com/Mimsdandydolls

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama