Reklama
Reklama

Jak nie zwariować (i nie pokłócić się z całą rodziną) w czasie przygotowań do świąt?

Jak nie zwariować (i nie pokłócić się z całą rodziną) w czasie przygotowań do świąt? Jak nie zwariować (i nie pokłócić się z całą rodziną) w czasie przygotowań do świąt?/fot.iStock

Magda Szymańska

23grudnia2016

Do Wigilii został już niecały miesiąc! :)

Święta to piękny czas, ale przygotowania do tego wydarzenia potrafią nas wymęczyć. Jesteśmy zestresowani i w amoku biegamy pomiędzy sklepem spożywczym, własną kuchnią, a galerią handlową, gdzie kupujemy ostatnie prezenty. Oczami wyobraźni już widzisz ten „młyn”. Podpowiemy ci, jak nie zwariować w tym gorącym okresie!

 

# Przygotuj plan działania

 

Wypisz na nim wszystkie przedświąteczne obowiązki i w porozumieniu ze swoimi bliskimi sprawiedliwie je porozdzielajcie. Plan możesz powiesić na lodówce, żeby każdy w razie potrzeby mógł szybko do niego zajrzeć. Określ do kiedy mają zostać przygotowane wszystkie potrawy i zrobione gruntowne porządki

 

Na własny użytek natomiast warto spisać listę prezentów i zacząć je jak najszybciej kompletować, żeby uniknąć biegania po sklepach dzień przed Wigilią :)

 

# Prezenty kup przez Internet

 

Odpadnie ci wizyta w sklepie i stanie w kolejce, dzięki czemu zaoszczędzisz mnóstwo czasu! Nie zapominaj jednak, że tuż przed świętami wiele firm może mieć wydłużony czas dostawy, dlatego prezenty zamów z odpowiednim wyprzedzeniem.

 

# Pamiętaj, że nie wszystko musi być idealne!

 

To najważniejszy punkt! Świętami powinniśmy się cieszyć, dlatego naprawdę nic się nie stanie, jeśli w tym roku zamiast pieczenia ciast, zamówicie coś gotowego lub na wigilijnym stole jednak nie wyląduje tradycyjnych 12 potraw, bo nie macie tyle czasu na ich przyrządzenie. Wszystko wcale nie musi być idealnie! :) Najważniejsze, że jesteście razem i na tym powinniście się skupić.

 

# Kłótnie tłum w zarodku

 

W domu jest napięta atmosfera … Ty męczysz się już kilka godzin w kuchni i masz ochotę rzucić to wszystko i obejrzeć odcinek ulubionego serialu? A może twój facet jest poddenerwowany, bo przez cały dzień robił zakupy, a jeszcze czeka go ubieranie choinki? Cóż, w takiej atmosferze łatwo o kłótnie. Starajcie się dusić je w zarodku i nie nakręcajcie się nawzajem, bo to może skończyć się dużą awanturą, która zepsuje przedświąteczną atmosferę.

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Czy może być lepszy sposób n...
Czy może być lepszy sposób na przywołanie zapachu zbliżających się Świąt niż wyjątkowa świeca? Wybrałyśmy dla Ciebie 5 zapachów, dzięki którym czas oczekiwania na Boże Narodzenie będzie jeszcze bardziej magiczny. 

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama