Reklama
Reklama

4 cechy, których powinnaś szukać w swojej najlepszej przyjaciółce

4 cechy, których powinnaś szukać w swojej najlepszej przyjaciółce 4 cechy, których powinnaś szukać w swojej najlepszej przyjaciółce/fot.iStock

Magda Szymańska

02stycznia2017

Chcesz wiedzieć, czym tak naprawdę jest prawdziwa przyjaźń?

Przyjaciele to bardzo ważny element naszego życia...! Pomagają nam w kłopotach, rozweselają, a czasami potrafią ustawić do pionu, kiedy na własne życzenie coś sobie komplikujemy. Sprawdź, jakie cechy powinnaś mieć twoja prawdziwa przyjaciółka.

 

# Przyjaciółka powinna być lojalna

 

Obgadywanie siebie nawzajem, za własnymi plecami, absolutnie nie wchodzi w grę! Lojalna przyjaciółka zawsze powinna stać za tobą murem, co oczywiście nie znaczy, że ma bezrefleksyjnie akceptować twoje postępowanie. W tak bliskiej relacji nie powinnaś obrażać się za konstruktywną krytykę, za którą stoi po prostu troska o ciebie.

 

# W przyjaźni ważna jest dyskrecja

 

Co to znaczy? Przyjaciółka nigdy nie powinna zdradzać twoich sekretów i vice versa. W prawdziwej przyjaźni powinnaś mieć pewność, że to co powiesz drugiej stronie na zawsze zostanie już pomiędzy wami :)

 

# Wyrozumiałość w przyjaźni

 

W kontaktach międzyludzkich bardzo ważna jest wyrozumiałość. Obie powinnyście pamiętać o tym, że jesteście tylko ludźmi i czasami zwyczajnie zdarzy się wam popełnić jakiś błąd lub zrobić coś nie tak. Z przyjaźnią jest trochę tak jak ze związkiem – wszystko co wam nie pasuje w tej relacji, warto wyjaśniać na bieżąco. W przeciwnym wypadku może nagromadzić się sporo wzajemnych pretensji, niedomówień i wystarczy kropla, która przeleje czarę, żeby ostro się pokłócić.

 

# Przyjaciółka powinna dbać o waszą relację

 

O przyjaźń, tak samo jak o związek, trzeba dbać …! :) Musicie znajdować czas dla siebie, chociażby to miała być tylko przelotna kawa. Dużym testem dla waszej przyjaźni będzie czas, kiedy zaczniecie wchodzić w związki. Jeśli mimo to, ta relacja nie ucierpi, a obie nadal będziecie się regularnie spotykać, gratulujemy! :)

 

Na koniec małe przypomnienie - pamiętajcie, że każdy z nas popełnia błędy, najlepsze przyjaciółki też i czasami warto jest wybaczyć :)

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Pewne rzeczy wyglądałyby zupełnie i...
Pewne rzeczy wyglądałyby zupełnie inaczej. fot. "Przyjaciele" Warner Bros

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama