Reklama
Reklama

Sposoby na to, by zaoszczędzić do kolejnej wypłaty

Sposoby na to, by zaoszczędzić do kolejnej wypłaty Sposoby na to, by zaoszczędzić do kolejnej wypłaty / fot. iStock

Wioleta Pyśkiewicz

02listopada2016

Tak, to jest możliwe.

Nikt nam nie mówił, że będzie łatwo z tą dorosłością: rachunki, życie, bilety komunikacyjne, benzyna, a pensja tylko jedna, która w dodatku ledwo starcza do kolejnego dnia wypłaty. Spokojnie, dzięki tym kilka sposobom uda ci się zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Załóż konto oszczędnościowe

A gdy już to zrobisz, co miesiąc przelewaj na nie ustaloną kwotę. Ale, ale, rób to jeszcze przed opłaceniem wszystkich rachunków. Aby było ci łatwiej, możesz zlecieć bankowi stałe polecenie zapłaty, najlepiej w dniu twojej wypłaty - dzięki temu określonego dnia, konkretna kwota wpłynie na twoje konto. Nawet nie zauważysz, jak po jakimś czasie uzbiera ci się konkretna kwota.

Pora na rachunki

Gdy już przelałaś kwotę na konto oszczędnościowe, wygospodaruj resztę kwoty na konkretne rachunki. Nie da się od nich uciec, więc im szybciej to zrobisz, tym lepiej. Nie ryzykujesz też tego, że po jakimś czasie zapomnisz o nich. Kiedy najlepiej? Jeśli masz taką możliwość, w dniu wypłaty. Będziesz wiedziała, ile wygospodarować na pozostałą resztę miesiąca.

 

Zobacz także: Oto oznaki emocjonalnej zdrady

 

Pozostałe wydatki

To, co ci zostanie, masz na pozostałą resztę miesiąca, czyli podstawowe zakupy do domu i niespodziewane wydatki. Jak na nich oszczędzić? Zamiast gotowych dań, przygotowuj posiłki w domu, to samo z kawą. Przede wszystkim nie szalej: nie potrzebujesz kolejnej pary butów, tylko w innym kolorze czy jeszcze jednego podkładu. Zobaczysz, że nawet dzięki takim małym rzeczom, więcej pieniędzy pozostanie na twoim koncie. A jak oszczędzić na codziennych zakupach? Używaj gotówki zamiast karty (masz większą kontrolę nad daną kwotę) i porównuj ceny danych produktów.

Zmień myślenie

Przestań żyć od wypłaty do wypłaty z myślą, że przecież jakoś to będzie. Najwyżej pożyczysz od kogoś. Stop! Pożyczysz, ale musisz też spłacić, przez co dokładasz sobie kolejne koszta do kolejnej pensji. Zawsze staraj się utrzymywać chociaż trochę pieniędzy na na swoim koncie - milej jest mieć świadomość, że gdy przyjdzie kolejna wypłata, coś jeszcze na nim jest.

 

Zobacz także: Jak korzystać z życia kiedy masz 30 lat?

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

…Piercing Constellations, cz...
…Piercing Constellations, czyli zestawienie kilku drobnych kolczyków. Na punkcie tego trendu oszalał cały Internet. Twórcą jest Brian Keith Thompson, guru piercingu. Kolczyki powinny być nieduże i utrzymane w minimalistycznym stylu. Fot. instagram.com/bodyelectrictattoo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama