Reklama
Reklama

Dużo przeklinasz? Sprawdź, co to oznacza według naukowców

Dużo przeklinasz? Sprawdź, co to oznacza według naukowców Dużo przeklinasz? Sprawdź, co to oznacza według naukowców/ fot. "Wredne dziewczyny" ( Paramount Pictures)

Marysia Widawska

01września2016

Masz powody do zmartwień?

Zwykle mówi się, że ludzie, którzy przeklinają, mają ograniczone słownictwo, ale zdaniem firmy Insider, kobiety i mężczyźni, którzy dużo przeklinają, mają wyższy iloraz inteligencji niż ci, którzy tego nie robią. 

 

Zobacz także: Jeśli jesteś mądra i ambitna, trudniej ci będzie znaleźć faceta

 

"Zdolność do generowania języka tabu nie świadczy o ogólnym ubóstwie języka", powiedzieli autorzy badań opublikowanych w Language Sciences. A tłumacząc na bardziej przystępny język: im więcej przeklinasz, tym więcej słów znasz.

Znane są również badania łączące inteligencję i kreatywność ludzi, którzy późno wstają i mają bałagan na biurkach, zarówno tych w pracy, jak i w domu. Zgodnie z artykułem opublikowanym w Psychological Science, czasopiśmie Association for Psychological Science, psycholog Kathleen Vohs i jej koledzy naukowcy z University of Minnesota odkryli, że ludzie, którzy pracują w bałaganie są bardziej produktywni i mają więcej ciekawych pomysłów. Czy to nie wspaniała wiadomość?!

 

Zobacz także: To właśnie dlatego ludzie inteligentni nawiązują mniej kontaktów towarzystkich

 

Istnieje nawet pewna logika w tym 'pozornym' bałaganie przy stanowisku pracy. "Na zabałaganionym biurku, ważniejsze, pilniejsze prace trzymane są z przodu lub w górnej części bałaganu", mówią Eric Abrahamson i David H. Freedman, autorzy książki "A Perfect Mess: The Hidden Benefits of Disorde". "Podczas gdy niepotrzebne rzeczy są zagrzebane na dnie lub z tyłu, co powoduje, że całość ma sens", dodają.

 

Szef krytykuje twój bałagan na biurku? Mama od zawsze na ciebie krzyczała, że na biurku leży stos rzeczy i wszędzie jest bałagan? Prześlij im ten artykuł. Niech będą dumni, że mogą obcować z takim geniuszem, jak ty ;).

 

 

 

 

 

 

źródło: femalenetwork.com

Reklama
Reklama

Polecane wideo

W ostatnich badaniach, w których wz...
W ostatnich badaniach, w których wzięło udział ponad 400 osób, zbadano korelację między porą roku, w której urodzili się badani a ich temperamentem oraz zachowaniem. Jak się okazuje pora roku ma duży wpływ na nasz charakter! Fot. iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama