Reklama
Reklama

Co zdradza jego spojrzenie?

Co zdradza jego spojrzenie? fot. istock.com

Po tym, jak mężczyzna patrzy na ciebie, możesz odczytać jego intencje i sprawdzić, czy chce cię zaciągnąć do łóżka, czy też do ołtarza...

Która z nas nie marzy o mężczyźnie, który opowiadałby jej o tym, co myśli i czuje. Wylewnie. Z detalami. Sam z siebie. Zwłaszcza na początku związku, kiedy szukamy oznak bezgranicznego uwielbienia kierowanego pod naszym adresem. Ale nie, oni milczą jak egipski sfinks. Na nasze szczęście, ktoś genialny wymyślił mowę ciała i tym sposobem zyskałyśmy narzędzie odczytujące jego uczucia bez użycia słów. Jak się okazuje, jego wzrok mówi jeszcze więcej. „Obserwacja jego spojrzenia to najlepszy ze sposobów pomiaru podświadomych reakcji”, mówi Stephanie Cacioppo, adiunkt psychiatrii i neuronauki zachowawczej na Uniwersytecie w Chicago. Zamiast analizować każde wypowiedziane przez niego słowo, użyj tych prostych sztuczek, dzięki którym dowiesz się z miejsca, co mu w duszy gra.

Sprawdź, jak długo patrzy

Długość kontaktu wzrokowego ma wielkie znaczenie. Jeśli patrzy na ciebie, jakbyś była jedyną osobą na świecie (i nikt i nic nie jest w stanie go rozproszyć), gratulacje – chce spędzić z tobą życie. „Gdy skupiasz na kimś wzrok długo i intensywnie, twój organizm zaczyna wydzielać hormon miłości – oksytocynę, co zaostrza potrzebę zbudowania zażyłości”, mówi Tonya Reiman, autorka książki „Potęga mowy ciała”. I nieważne, że akcja toczy się w pubie, a mężczyzna siedzi na drugim końcu baru – jeśli nie spuszcza cię z oczu, jest zainteresowany głębszą relacją. Psycholog Arthur Aron przeprowadził eksperyment na nowojorskim Uniwersytecie Stanowym, podczas którego poprosił nieznajomych, by namiętnie przyglądali się sobie przez cztery minuty. Sześć miesięcy później jedna z par nadal nie mogła oderwać od siebie oczu i w konsekwencji poszła ze sobą do ołtarza!

Obserwuj jego źrenice

Kolejny sposób oceny zainteresowania? Źrenice. Kiedy przebywasz w pomieszczeniu o stałym poziomie oświetlenia (sztuczka w metrze albo dyskotece nie zadziała), zwróć uwagę na centralną część oka partnera: jeśli się rozszerza (mimowolna reakcja na pobudzenie), to żywi do ciebie miłosne uczucia, a przynajmniej coś przypominającego miłość. Jeśli jego źrenice zwężają się lub pozostają niewzruszone, to znak, że jeszcze nie podjął w twojej sprawie decyzji lub nie jest wart twojego zainteresowania.

Zwróć uwagę na trajektorię jego spojrzenia

Randkujecie od pół roku, a on wciąż patrzy na ciebie tak, jakby chciał cię pożreć? Masz rację, to niekwestionowana oznaka pożądania. Ale wcale nie przekreśla głębszych i poważniejszych zamiarów. Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Concordia, w ludzkim mózgu obszar pożądania nakłada się na strefę odpowiedzialną za emocjonalne zaangażowanie. Jakie idą z tego wnioski? Z czysto seksualnych uniesień może rozwinąć się wielka, nieskończona miłość. Chcesz sprawdzić, jak mu do niej daleko? Obserwuj jego oczy natychmiast po przeskanowaniu twojego ciała od stóp do głowy. Gdy płynnie przejdzie do twarzy i obdarzy cię przy tym szczerym uśmiechem, najprawdopodobniej właśnie zadurzył się po uszy.

CO MÓWI RESZTA CIAŁA MĘŻCZYZNY

JEGO DŁONIE

Palce splecione z twoimi pokazują namiętność. Gdy jednak kładzie dłoń na twojej dłoni, podświadomie unika zażyłości.

JEGO GŁOWA

Nachyla się w twoją stronę, gdy cię słucha? Tak, jest tobą ewidentnie zaintrygowany.

JEGO STOPY

Buty skierowane w twoją stronę oznaczają zainteresowanie.

JEGO POLICZKI

Jeśli się rumieni i zrywa kontakt wzrokowy, to znaczy, że czuje się niepewnie, ale jest tobą zainteresowany.

JEGO KCIUKI

Jeśli kierują się w stronę genitaliów (jak w przypadku trzymania rąk w kieszeniach) to sygnał, że chce cię zaciągnąć do łóżka

Kurs uwodzenia spojrzeniem

Sprawdź, co oczy potrafią zrobić z nowo poznanym mężczyzną:

Zatrzymaj się i patrz

Kontakt wzrokowy trwa dwie, trzy sekundy. Ale ty zatrzymaj go na osiem. To stworzy silniejszą więź między tobą a twoim obiektem zainteresowania. I dasz mu to odczuć...

Przejdź do rundy drugiej

Po tych ośmiu sekundach, szybko odwróć wzrok. Odczekaj chwilkę i znów spójrz na niego. W tym momencie, on już wie, że twoje zainteresowanie ma podtekst seksualny.

I znów spójrz

Znajdź sobie inny obiekt zainteresowania. Gdy odwrócisz się, by odejść, rzuć jeszcze jedno spojrzenie zza ramienia. Dasz mu sygnał, że wciąż o nim myślisz.

I na deser

Wracasz już na swoje miejsce? Podchwyć jego spojrzenie jeszcze raz i odchyl głowę powoli. Teraz sprezentuj mu seksowny i zadziorny uśmiech. Masz go!

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama