Reklama
Reklama

Szczoteczki soniczne: jak prawidłowo ich używać?

Szczoteczki soniczne: jak prawidłowo ich używać? fot. iStock
03grudnia2018

Jeżeli najnowsze osiągnięcia technologiczne napawają cię niepokojem i jesteś przekonana, że nie poradzisz sobie ze stosowaniem tak nowoczesnego urządzenia, jaką jest szczoteczka soniczna, mamy dobre wieści. Szczoteczki soniczne zaprojektowane tak, żeby odpowiadać na potrzeby absolutnie każdego – nawet kogoś nieobeznanego z nowoczesnymi technologiami. Jak ich używać, aby prawidłowo zadbać o higienę jamy ustnej? Omówimy to na przykładzie najnowszego modelu szczoteczki sonicznej Philips Sonicare ProtectiveClean.

Czy szczoteczki sonicznej można używać codziennie?

Oczywiście, że tak! I to nie tylko raz, ale co najmniej dwa razy dziennie – w takich samych odstępach czasu i dokładnie wtedy, kiedy odczuwasz potrzebę umycia zębów. Szczoteczka soniczna to doskonała alternatywa dla zwykłej szczoteczki manualnej, a ze względu na zaawansowane funkcje, jej wysoka skuteczność w dbaniu o higienę jamy ustnej jest nieporównywalna.

Ile czasu myć zęby szczoteczką soniczną?

Stomatolodzy zalecają taki sam czas, jak w przypadku zwykłej szczoteczki, czyli dwie minuty. Już po tygodniu zauważysz ogromną różnicę, bo dwie minuty ze szczoteczką soniczną dają efekty, jakie w miesiąc być może jesteś w stanie osiągnąć ze szczoteczką manualną. Nie masz przecież zegarka w głowie i bez niego nie jesteś w stanie ocenić, czy myjesz zęby wystarczająco długo. Szczoteczka soniczna Sonicare jest wyposażona w timer – dzięki niemu wyszczotkujesz zęby w zalecane dwie minuty. Nasze zęby można podzielić na 4 ćwiartki liczone od każdej jedynki, żeby nauczyć nas dokładnego szczotkowania każdego z tych obszarów szczoteczka soniczna Philips co 30 sekund przypomni ci że już czas zająć się kolejnymi zębami.

Jaką końcówkę wybrać?

To zależy, jaki efekt chcesz osiągnąć. My uwielbiamy dołączoną do szczoteczki Sonicare ProtectiveClean wybielającą główkę Optimal White, której gęste włosie, znajdujące się w środkowej części, dokładnie usuwa powierzchniowe przebarwienia i płytkę nazębną. Główka jest jednocześnie przyjazna dla posiadaczek wrażliwych dziąseł, ponieważ jej zewnętrzną część stanowi delikatniejsze włosie, które nie podrażnia dziąseł. Urządzenie posiada zresztą trzy programy intensywności pracy, które możesz dopasować do poziomu wrażliwości twoich zębów. Świetnym udogodnieniem jest też czujnik nacisku, który poinformuje cię, aby szczotkować zęby nieco delikatniej.

Czy muszę dodatkowo dbać o higienę jamy ustnej, kiedy używam szczoteczki sonicznej?

Zasadniczo nie. O ile twój stomatolog nie zalecił ci innych zabiegów pielęgnacyjnych, szczoteczka soniczna z powodzeniem wystarczy, aby kompleksowo zadbać o higienę jamy ustnej. W przypadku Philips Sonicare ProtectiveClean, do szczoteczki możesz dołączyć różne główki, wyspecjalizowane w pielęgnacji poszczególnych części jamy ustnej. O dziąsła zadba więc główka Gum Care, a o higienę języka – Tongue Care. Co ciekawe, urządzenie jest wyposażone w technologię BrushSync, która rozpozna rodzaj główki i dopasuje do jej rodzaju program czyszczenia i jego intensywność.

 

 

 

Artykuł powstał we współpracy z Philips.

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama