Reklama
Reklama

8 błędów, jakie popełniasz podczas mycia zębów

8 błędów, jakie popełniasz podczas mycia zębów fot. iStock
28listopada2018

Podpowiadamy, jak ich uniknąć.

Zdrowy, biały uśmiech to jedna z najważniejszych rzeczy, które sprawiają, że czujesz się bardziej pewna siebie. Jest to też jeden z tych elementów twojego wyglądu, które inni zauważają jako pierwsze. Oto osiem najczęściej popełnianych błędów, które skutecznie odwodzą cię od celu, jakim są pięknie, białe zęby – a przecież nie jest on nieosiągalny.

#1 Myjesz zęby za krótko

O ile wieczorem możemy spokojnie poświęcić uczciwe dwie minuty na solidne szczotkowanie, to rano, w pośpiechu, nie przywiązujemy wagi do tego, ile czasu spędzamy na myciu zębów. Rzadko kiedy higiena jamy ustnej trwa dłużej niż minutę, a to dla zębów (i nie tylko!) stanowczo za krótko. Dlatego szczoteczki soniczne mają wbudowany timer, który odmierza zalecany szczotkowania.

#2 Naciskasz na zęby zbyt lekko lub zbyt mocno

Sprawa jest oczywista: jeżeli naciskasz na zęby jest zbyt lekko, nie jesteś w stanie dokładnie usunąć całego zalegającego osadu. Z drugiej strony, jeżeli nacisk jest zbyt duży, istnieje duże ryzyko podrażnienia dziąseł prowadzące do krwawienia. Właściwy nacisk jest trudny do osiągnięcia jeśli nie masz wbudowanego czujnika nacisku, a nie ma go również popularna szczoteczka manualna. Co innego szczoteczka soniczna Philips– na przykład model Philips Sonicare ProtectiveClean z serii 6100 od razu poinformuje cię, aby zmniejszyć nacisk i oducza szkodliwego nawyku.

#3 Używasz niewłaściwej pasty

Często przy wyborze pasty kierujemy się ceną. Jesteśmy zdania, że nie warto używać produktów nafaszerowanych chemią i zamiast ich, stosować pasty z większą ilością aktywnych naturalnych składników. Posiadaczki wrażliwych zębów powinny też uważać na pasty wybielające. Większość z nich jest dla delikatnego szkliwa zbyt ostra, o czym zresztą można się boleśnie przekonać już podczas szczotkowania.

#4 Używasz niewłaściwej szczoteczki

Wrażliwe zęby wymagają specjalnego traktowania i w tym temacie również warto zastanowić się nad zastąpienie tradycyjnej szczoteczki tą soniczną, której ogromną przewagę nad manualną potwierdzają badania kliniczne. Zwykle posiada ona kilka wymiennych główek, które przeznaczone są do pielęgnacji poszczególnych części jamy ustnej: zębów trzonowych, zębów wrażliwych, dziąseł itd. I tak, zamiast jednej szczoteczki, którą nigdy nie doczyścisz wszystkich zębów, masz za to kilka wyspecjalizowanych szczoteczek ze odpowiednio wyprofilowanym włosiem.

#5 Nie dbasz o dziąsła

O zbyt dużym nacisku na dziąsła już pisałyśmy. Nie można jednak kompletnie zaniedbywać masażu tej części jamy ustnej, nawet jeżeli masz wrażliwe dziąsła. Nawet najzdrowsze zęby nie spełnią swojej roli, jeżeli osadzone są w chorych dziąsłach.

#6 Zapominasz o czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych

W tej kwestii również największym wrogiem jest brak czasu. Nitkowanie jest czasochłonne, w dodatku wielu osobom sprawia duży dyskomfort. Może też być zupełnie niemożliwe. Szczoteczka soniczna są w tej sytuacji  może być najlepszym wsparciem, bo kieruje z ogromną prędkością mieszaninę pasty i śliny, dzięki temu wtłacza ją głęboko w przestrzenie międzyzębowe, co zapewnia im dodatkową higienę.

#7 Nie czyścisz języka

Ręka w górę, która z was robi to przy każdym myciu zębów. Język jest jedną z najbardziej zaniedbywanych części jamy ustnej, a musisz widzieć, że język jest skupiskiem bakterii, które żywią się resztkami jedzenia, dlatego odpowiadają za nieświeży oddech i czasami powodują groźne choroby całego organizmu.

#8 Zbyt rzadko wymieniasz szczoteczkę

Bardzo łatwo jest zapomnieć o regularnym wymianach szczoteczki. Dodajmy, że kiedy widzisz, że włosie twojej szczoteczki jest powyginane, jest już za późno. Tylko pomyśl, jak długo myłaś zęby sfatygowaną szczoteczką! Dobrym rozwiązaniem może być ustawienie sobie przypomnienia w kalendarzu lub… zakup inteligentnej szczoteczki! Urządzenia Philips Sonicare są wyposażone w czujnik zużycia włosia, dzięki któremu otrzymasz powiadomienie o konieczności wymiany główki szczoteczki.

Wszystkich tych błędów możesz oczywiście uniknąć pamiętając, aby ich nie popełniać. Rzeczywistość jest jednak niestety zupełnie inna. Najczęściej z powodu pośpiechu codzienna higiena jamy ustnej jest zwykle niedostateczna. Doskonałym rozwiązaniem tych problemów jest wybór odpowiedniej szczoteczki sonicznej. My, jak już wspomniałyśmy, polecamy model Philips Sonicare ProtectiveClean 6100, który wyposażony jest w szereg nowoczesnych rozwiązań. Dzięki nim higiena całej jamy ustnej będzie szybka i bardzo prosta. Więcej na temat szczoteczek sonicznych przeczytasz na: www.sonicare.pl

 

 

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama