Reklama
Reklama

4 powody, dla których powinnaś zdecydować się na soniczną szczoteczkę do zębów

4 powody, dla których powinnaś zdecydować się na soniczną szczoteczkę do zębów fot. iStock
30listopada2018

Jeżeli „szczoteczka soniczna” brzmi dla Ciebie jak skomplikowana zaawansowana technika, cóż, jest w tym sporo prawdy. Te zaawansowane urządzenia są jednak naprawdę proste w obsłudze, a przy tym wykonają swoje zadanie dużo lepiej niż tradycyjna szczoteczka. Dlaczego warto się do nich przekonać? Oto kilka argumentów.

#1 Skuteczniej wybiela i czyści zęby

Odpowiednia pasta oczywiście jest ważna, ale dopiero odpowiednia szczoteczka gwarantuje usunięcie płytki nazębnej i przebarwień. Szczoteczka soniczna Philips Sonicare ProtectiveClean z serii 6100 czyści zęby wyjątkowo skutecznie za sprawą połączenia zaawansowanej technologii sonicznej i wyspecjalizowanych główek szczoteczki. Wyposażona w wybielającą główkę Optimal White, jest w stanie usunąć przebarwienia powierzchniowe w 7 dni, czyli dużo szybciej niż szczoteczka manualna nawet z wiodącą pastą wybielającą! Szczoteczka zawiera mikrochip, dzięki któremu dobierane są optymalne ustawienia programu i intensywności szczotkowania. Szczoteczka Philips Sonicare ProtectiveClean 6100 wyposażona jest też w timer, który zadba, by w każdej strefie jamy ustnej zęby były szczotkowane tyle czasu, ile zalecają dentyści.

#2 Dba o dziąsła

Pielęgnacja dziąseł to absolutna podstawa, jeżeli chcesz cieszyć się pięknym uśmiechem. Jednak może ona przysparzać problemów, jeżeli masz wrażliwe zęby. Używając szczoteczki z miękkim włosiem, obszar na styku zębów i dziąseł oraz same dziąsła, mogą być częściowo pominięte podczas szczotkowania. Natomiast jeżeli zdecydujesz się na szczoteczkę soniczną Philips ProtectiveClean, to jej 62 000 ruchów na minutę nadają tak dużą prędkość mieszaninie pasty i śliny, że wytwarzają się w niej mikrobąbelki i wtłaczane głęboko wzdłuż linii dziąseł oraz między zębami. Dzięki temu dbamy jednocześnie o dziąsła w każdym obszarze jamy ustnej.

#3 Dokładniej czyści język

Myjąc zęby, często zapominamy o tej części jamy ustnej. A przecież na języku zalegające bakterie są w dużej mierze odpowiedzialne za nieświeży oddech! Dodatkowa główka do czyszczenia języka wykona swoje zadanie dużo lepiej niż standardowa szczoteczka, przede wszystkim dlatego, że wykona dużo więcej ruchów. Wymienna główka Tongue Care, w którą można wyposażyć każdą szczoteczkę Philips Sonicare, dokładnie usunie bakterie i resztki pokarmu, powodujące nieświeży oddech. 

#4 Współpracuje z aplikacją na smartfona

A przynajmniej niektóre z nich. Takie rozwiązanie jest możliwe w przypadku szczoteczek Philips Sonicare DiamondClean SMART, które możesz połączyć z bezpłatną aplikacją. Jest ona swego rodzaju wirtualnym centrum zarządzania zdrowiem twojej jamy ustnej. Możesz porównywać w niej efekty szczotkowania z poszczególnych dni, wyznaczać sobie cele, określać problematyczne miejsca i podzielić się wynikami ze swoim lekarzem stomatologiem.

Jak widać, zaawansowanych technologii nie trzeba się bać – szczoteczki soniczne właśnie dlatego są wyposażone w innowacyjne rozwiązania, aby ułatwić dbanie o higienę całej jamy ustnej i bez stresu iść na kontrolną wizytę u dentysty.

Więcej informacji o szczoteczkach sonicznych Philips Sonicare znajdziesz na: www.sonicare.pl

 

 

Artykuł powstał we współpracy z marką Philips.

 

 

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama