Reklama
Reklama

Męskie zdanie: dlaczego to faceci jako pierwsi wyznają miłość?

Męskie zdanie: dlaczego to faceci jako pierwsi wyznają miłość? Męskie zdanie: dlaczego to faceci jako pierwsi wyznają miłość? / fot. Unsplash

Lena Sikor

06września2018

#1: Ponieważ faceci zakochują się szybciej niż kobiety

Okazuje się, że to faceci częściej wyznają uczucia jako pierwsi - i potwierdza to badanie, opublikowane w The Journal of Social Psychology. Dlaczego tak się dzieje?

 

via GIPHY

#1. Ponieważ faceci zakochują się szybciej niż kobiety

Być może rzadziej, ale szybciej. I jeśli coś idzie nie tak, to mężczyzna zazwyczaj walczy o odzyskanie harmonii w relacji.

#2. Ponieważ mężczyźni szybciej rozumieją, że są zakochani

To konsekwencja #1: facet natychmiast zauważa swoje uczucia. Jeśli mężczyzna jest zakochany, nie bierze pod uwagę możliwości błędu. Dlatego też łatwiej się do tego przyznaje.

#3. Ponieważ faceci muszą skonkretyzować kwestię fizyczną

Według naukowców, męskie wyznanie uczuć jest tylko "grą wstępną", która doprowadzić ma do... seksu. Jednak w przypadku prawdziwej miłości, potrzeba intymności jest całkowicie uzasadniona.

#4. Ponieważ mężczyźni wiedzą, że kobieta odejdzie, jeśli nie poczuje się wystarczająco doceniona

A wyznanie miłości natychmiast i bez półśrodków ostatecznie podbije jej serce. Po co czekać, skoro sygnały są bardzo jasne?

#5. Ponieważ faceci kompensują wyznaniem inne "powolności" w związku

Nawet jeśli facet pierwszy powie "kocham cię", do wszystkiego innego - przeprowadzka, ślub, dzieci - będzie pochodził (zbyt) spokojnie.

#6. Ponieważ mężczyźni szybciej trawią wszelkie odmowy

Krótko mówiąc, jeśli ząb ma zostać usunięty, lepiej zrobić to od razu, prawda?

 

via GIPHY

 

Zobacz także: Męskie zdanie: czego faceci boją się najbardziej?

 

 

Źródło: cosmopolitan.fr

l
Reklama

Polecane wideo

Wiele kobiet zmaga się z kompleksam...
Wiele kobiet zmaga się z kompleksami, przez które czują się nieatrakcyjne - zwłaszcza w oczach mężczyzn. Obsesja na punkcie "niedoskonałości" sprawia, że brakuje nam pewności siebie i próbujemy się ukryć przed światem. Kompleksy mogą nawet w negatywny sposób przełożyć się na naszą relację z partnerem i na życie seksualne. Zamiast cieszyć się romantycznymi chwilami wiele kobiet stresuje się tym, że partner na pewno właśnie ocenia ich niedoskonałości... Czas z tym skończyć! Na początek raz na zawsze daj się przekonać, że to, co ty uważasz za szpecące niedoskonałości, w oczach mężczyzn wcale nie jest brzydkie, a nawet może być... pociągające!   Wszystkie zdjęcia: Unsplash/iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama