Reklama
Reklama

4 sygnały, że on coś ukrywa przed tobą

4 sygnały, że on coś ukrywa przed tobą 4 sygnały, że on coś ukrywa przed tobą/ Fot. Getty

Anna Majcher

12września2017

Czy on ma jakiś sekret? czy może twoja zazdrość sprawia, że panikujesz?

Kiedy masz wątpliwości, po prostu usiądź i go obserwuj. Twoja intuicja cię nie myli, jeśli:

Zasycha mu w ustach

Gdy twój ukochany skrywa przed tobą jakiś sekret, spina się, a jego ciało przełącza się na tryb „przerażenie”. – Kiedy mężczyzna boi się, że wyznając tajemnicę, może wiele stracić (np. ciebie), mięśnie jego przełyku  gwałtownie kurczą się i – co za tym idzie – zasycha mu w ustach – twierdzi Janine Driver, prezes Instytutu Języka Ciała w Waszyngtonie, autorka książki  „You say more than you think” (Mówisz szybciej niż myślisz). Jeśli więc facet podczas rozmowy zacznie często przełykać ślinę, zwróć uwagę, o czym właśnie mówiłaś. Być może to da ci wskazówkę, czego dotyczy jego sekret.

Chce więcej seksu

Możliwe, że on po prostu ma ochotę na erotyczne co nieco. A może wyglądasz tak bosko, że nie umie ci się oprzeć? Ale napad apetytu na seks może też oznaczać coś zgoła innego. – Mężczyzna, który coś skrywa, unika rozmowy z ukochaną, bo boi się, że się wygada – wyjaśnia dr Krista Bloom, psycholog z Florydy. – Ponieważ jednak cię kocha, stara się zapełnić tę lukę, zbliżając się do ciebie fizycznie. Uwaga: skoro różne sytuacje mogą wywołać nagły przypływ męskiego pożądania – jak choćby wygrana jego ulubionej drużyny czy pochwała szefa – nie oskarżaj faceta o zatajanie prawdy, dopóki nie wykluczysz innych wyjaśnień. 

Podaje za wiele szczegółów

Nie daj się nabrać facetowi, który opowiada z detalami o tym, gdzie był i co robił. Częstowanie nadmierną ilością szczegółów może być sposobem na... krycie tyłka. – Możesz być stuprocentowo pewna, że masz do czynienia z takim przypadkiem, jeśli facet robi częste przerwy w narracji – twierdzi Janine Driver. – To może oznaczać, że stara się wygrzebać w pamięci jak najwięcej detali, by zamydlić ci oczy. No bo, zastanów się: czy kiedy mówisz prawdę, zagłębiasz się w detale, takie jak imię barmana czy kolor ścian w klubie? Skąd! Bo nie przechowujesz w pamięci niepotrzebnych informacji. Nikt tego nie robi.

Chowa ręce do kieszeni

Zwróć uwagę, co twój ukochany robi z dłońmi, kiedy intuicja podpowiada ci, że on mija się z prawdą. – Gdy nagle wkłada je do kieszeni albo chwyta się za kark, by je schować, to najprawdopodobniej stara się dodać sobie odwagi. Musi, bo wie, że robi coś niewłaściwego – wyjaśnia Driver. Jest jednak pewien szczegół: niektórzy faceci zawsze trzymają ręce w kieszeniach. Jeśli i twój tak robi, to jeszcze nie oznacza, że jest kłamczuchem. 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

A wszystko po to, by wasz związek b...
A wszystko po to, by wasz związek był jeszcze lepszy! Przeczytaj, co prawdziwi mężczyźni myślą o miłości i seksie. Fot. Getty

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama