Reklama
Reklama

10 faktów o erekcji, które zaspokoją twoją ciekawość

10 faktów o erekcji, które zaspokoją twoją ciekawość 10 faktów o erekcji, które zaspokoją twoją ciekawość / fot. Getty

Lena Sikor

06września2017

#3: Kobiety również mają erekcję

Czy czasami się zastanawiasz, o czym śni twój facet, skoro każdego poranka budzi się z erekcją? W rzeczywistości fizjologia tego zjawiska nie jest tak prosta, jak nam się wydaje.

#1. Erekcja zdarza się nawet niemowlętom

Nie tylko dorosłym mężczyznom, ale także nastolatkom, chłopcom w okresie dojrzewania, a nawet niemowlętom w łonie matki. Urolog dr Ryan Berglang komentuje to zjawisko: "Przyjaciele, którzy mają dzieci, często dzwonią do mnie i pytają, czy jest to jakiś negatywny objaw, jeśli trzylatek ma erekcję we śnie. Ciągle muszę powtarzać, że to zupełnie normalne."

#2. "Poranna erekcja" nie musi być rano

Z reguły pojawia się w fazie REM, ale może wystąpić kilka razy w ciągu nocy. Jednak mężczyźni o tym nie wiedzą, bo po prostu się nie budzą.

#3. Kobiety również mają erekcję

Tak, czasami kobiety mogą doświadczać stanu podobnego do erekcji, kiedy łechtaczka pęcznieje (zupełnie jak penis).

#4. Zdrowy facet może mieć 3-5 erekcji w ciągu nocy

Chociaż mężczyźni zazwyczaj nie budzą się z tego powodu, czasem ich intymne życie we śnie jest zdecydowanie bardziej żywe niż w życiu.

#5. Pełny pęcherz może wywołać erekcję

Zwykle nocna erekcja to odruch, i wcale nie oznacza, że mężczyzna śni o czymś seksualnym. Dzieje się tak, ponieważ nerwy w rdzeniu kręgowym, które reagują na potrzebę skorzystania z łazienki, są zlokalizowane w tym samym obszarze co nerwy, odpowiedzialne za erekcję.

#6. Erekcja to "siłownia" dla członka

Wzmacnia tkanki penisa, wzbogacając je tlenem. To pomaga utrzymać członka w "dobrej formie", więc kiedy mężczyzna śpi, jego penis "udaje się" na siłownię.

#7. Erekcja może wskazywać na problemy ze zdrowiem...

Obecność lub brak porannej erekcji może wiele powiedzieć o zdrowiu. Na przykład, jeśli mężczyzna nie daje rady podczas seksu, ale rano wszystko działa poprawnie, to oznacza, że ​​problem jest psychologiczny, a nie fizyczny. A jeśli brak erekcji występuje przez cały czas, najprawdopodobniej problem dotyczy pracy całego organizmu. Powodów jest wiele, w tym zaburzenia depresyjne.

#8. ... jak i na brak problemów ze zdrowiem

Podczas snu mózg przeprowadza kontrolę wszystkiego, co dzieje się z ciałem. Wydzielanie hormonów może więc wywoływać nocną erekcję - często oznacza to, że sen mężczyzny jest wystarczająco zdrowy, a mózg poprawnie wykonuje swoje zadanie.

#9. Neurony zasypiają, erekcja się budzi

Podczas fazy REM, komórki noradrenergiczne przestają być aktywne. To neurony, które są odpowiedzialne za uwalnianie noradrenaliny - neuroprzekaźnika, który "spowalnia" proces erekcji, jeśli ciało nie otrzymuje bodźców seksualnych. A ponieważ te neurony "zasypiają", nie mogą kontrolować, co dzieje się z penisem podczas snu.

#10. Mało testosteronu = brak erekcji

Większość mężczyzn nie budzi się każdego ranka z erekcją, ale jeśli zauważyłaś, że trwa to już kilka miesięcy, być może winowajcą jest zbyt niski poziom testosteronu. W tym przypadku powinnaś przekonać partnera, aby udał się do lekarza.

 

 

Źródło: cosmo.ru

Reklama
Reklama

Polecane wideo

fot. iStock
fot. iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama