Reklama
Reklama

Tych błędów się wystrzegaj, jeśli właśnie zapuszczasz włosy

Tych błędów się wystrzegaj, jeśli właśnie zapuszczasz włosy Tych błędów się wystrzegaj, jeśli właśnie zapuszczasz włosy/fot.Thinsktock

Justyna Sałkowska

15czerwca2016

Każdy centymetr włosów jest dla ciebie na wagę złota! :) Te wskazówki powinny ci się przydać.

Jesteś na etapie zapuszczania włosów? Dbasz o ich kondycję i chcesz jak najszybciej osiągnąć wymarzoną długość? Sprawdź, jakie błędy w pielęgnacji mogą ci w tym przeszkodzić.

 

Rozdwojone końcówki włosów

 

Owszem, końcówki powinnaś podcinać regularnie, jeśli są suche, zniszczone lub rozdwojone. W przeciwnym razie, zniszczenia będą piąć się „w górę”. Nie wierz jednak popularnemu mitowi, jakoby podcinanie końców przyspieszało tempo ich wzrostu. Nie ma przecież takiej możliwości! :) Na to wpływ ma jedynie sposób pielęgnacji skóry głowy oraz twoje predyspozycje genetyczne.

 

Jak zrobić masaż?

 

Nie masujesz skóry głowy? To bardzo duży błąd! :) Regularne masowanie pobudza cebulki włosów do pracy, dlatego jeśli aplikujesz wcierkę, odżywkę lub jakikolwiek inny produkt, postaraj się poświęcić kilka minut na delikatny masaż. To cię odpręży. A może kupisz specjalny masaż... :)

 

Peeling skóry głowy

 

Peeling ciała wykonujesz regularnie, ale czy pamiętasz, że skóra twojej głowy również wymaga oczyszczenia? Jeśli pozbędziesz się martwego naskórka, składniki odżywcze będą się łatwiej wchłaniały i przyniosą lepsze efekty.

 

Najlepsza odżywka do włosów

 

Dbasz o swoje włosy? Nakładasz najlepsze odżywki i niecierpliwie wyczekujesz efektów? Pamiętaj, że produkty nałożone na długość włosa mają szansę zadziałać tylko w tym miejscu, dlatego nie są w stanie w jakikolwiek sposób sprawić, że twoja czupryna zacznie rosnąć szybciej. Jeśli o jest twoim celem, dedykowane temu preparaty musisz aplikować na skórę głowy.

 

Jak zdrowo schudnąć?

 

I na koniec wisienka na torcie – dieta. Czy wiesz, że to co jesz ma podstawowe znaczenie dla kondycji twoich włosów? Nie bagatelizuj jej znaczenia! Znajdź na swoim talerzu miejsce dla produktów, które zawierają cynk, warzyw, owoców oraz siemienia lnianego. Skrzyp i pokrzywę możesz pijać w formie herbatek.

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Regularne stosowanie olejków fantas...
Regularne stosowanie olejków fantastycznie działa na włosy - są lepiej nawilżone i odżywione, nie puszą się, mają piękny połysk, a końcówki przestają się rozdwajać.

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama