Reklama
Reklama

4 proste sposoby na zabezpieczenie końcówek przed rozdwajaniem

4 proste sposoby na zabezpieczenie końcówek przed rozdwajaniem 4 proste sposoby na zabezpieczenie końcówek przed rozdwajaniem/fot.Thinkstock

Justyna Sałkowska

28maja2016

Niedawno podcinałaś końcówki, a one znów są rozdwojone? A czy odpowiednio je zabezpieczasz?

Nasze końcówki to najstarsze i zazwyczaj najbardziej zniszczone partie włosów. Nic dziwnego, że są wyjątkowo podatne na rozdwajanie się. Jak temu zapobiegać? Po każdym myciu staraj się je zabezpieczyć. Podpowiemy ci, jakie produkty mogą okazać się pomocne.

 

Jak olejować włosy?

 

Olejowanie włosów to stały punkt w twojej pielęgnacji? Świetnie! Odrobinę oleju wylej na dłonie, rozsmaruj i „wprasuj” w swoje końcówki. Nie tylko dodatkowo je nawilżysz, ale przy okazji również ochronisz przed zniszczeniem. Uwaga – wystarczy dosłownie kilka kropel produktu! Nie chcesz chyba, żeby twoje włosy wyglądały po prostu nieświeżo. Pamiętaj, że nie każdy olej może być bezpośrednio stosowany na skórę i włosy.

 

Siemię lniane zastosowanie

 

Żel z siemienia lnianego to świetny stylizator loków! :) Okazuje się, że sprawdzi się także w roli „ochraniacza” na końcówki. Ziarenka siemienia gotuj przez kilkanaście minut w niewielkiej ilości wody, odsącz żel, pozbywając się jednocześnie pustych skorupek i pozostaw do ostygnięcia. Nie poparz się! Żel przechowuj w lodówce i stosuj tylko kilka dni.

 

Odżywka do włosów suchych

 

Na twojej łazienkowej półce zalega odżywka bez spłukiwania i nie masz pojęcia, w jaki sposób ją wykorzystać? Zabezpieczaj przy jej pomocy swoje końcówki! Produkt powinien być lekki, mile widziany jest też ładny zapach :)

 

Dobry krem do rąk

 

Słyszałaś o olejowaniu włosów, ale nakładanie kremu do rąk to dla ciebie science fiction? Tymczasem, kosmetyk (oczywiście, o ile posiada odpowiedni skład) może skutecznie pielęgnować twoje końcówki. Na punkcie tego sposobu oszalała cała blogosfera!

 

l
Reklama

Polecane wideo

Regularne stosowanie olejków fantas...
Regularne stosowanie olejków fantastycznie działa na włosy - są lepiej nawilżone i odżywione, nie puszą się, mają piękny połysk, a końcówki przestają się rozdwajać.

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama