Reklama
Reklama

Jak możesz wykorzystać żółtko jajka w pielęgnacji swoich włosów?

Jak możesz wykorzystać żółtko jajka w pielęgnacji swoich włosów? Jak możesz wykorzystać żółtko jajka w pielęgnacji swoich włosów?/fot.iStock

Justyna Sałkowska

04stycznia2017

Czy ty też uwielbiasz „sposoby babuni”? :)

Czasami zdarza się podbramkowa sytuacja: nie masz pod ręką swojej ulubionej maseczki do włosów lub skończył ci się szampon, a musisz zaraz wyjść? Chyba każda z nas przynajmniej raz w życiu biegała w panice po łazience w poszukiwaniu potrzebnego kosmetyku :) Warto wówczas poszperać w naszych kuchniach. Okazuje się, że kryją one wiele kosmetycznych skarbów, w tym nieocenione żółtko jajka, które jest prawdziwym ładunkiem witamin i mikroelementów. Sprawdź, do czego możesz je wykorzystać.

 

Maseczka z żółtka na włosy

 

Żółtko pieczołowicie oddziel od białka. W miseczce nie powinien się znaleźć nawet najmniejszy jego fragment, ponieważ pod wpływem wysokiej temperatury białko się ścina, a ty kolejne pół godzin spędzisz na wydłubywaniu go z włosów :) Nic przyjemnego... Żółtko wymieszaj z oliwą z oliwek/olejem rycynowym/naftą kosmetyczną. Oliwa z oliwek nawilży twoje włosy, olej rycynowy, natomiast nabłyszczy kosmyki, ale uwaga – może wysuszać. Maskę aplikuj na całej długości włosów, nałóż na głowę czepek ochronny i całość zabezpiecz ręcznikiem. Pod wpływem wysokiej temperatury łuski włosa się otworzą, dzięki czemu łatwiej zaabsorbuje składniki odżywcze. Jeśli zależy ci na dodatkowej porcji nawilżenia, do maseczki dodaj miód lub żel z siemienia lnianego.

 

Jak myć włosy?

 

Czy wiesz, że żółtko może zastąpić szampon? Mycie włosów w ten sposób było czasami stosowane przez nasze babcie :) Na początku możesz mieć problem z rozprowadzeniem żółtka na włosach, ale w końcu trening czyni mistrza. Nie radzimy jednak korzystać z jajecznego szamponu zbyt często. Dlaczego? Żółtko jaja to potężna dawka protein, co w rezultacie może doprowadzić do przeproteinowania naszej czupryny.

 

Przesuszona skóra głowy

 

Twoja sucha skóra głowy daje ci się we znaki? Ciągle swędzi? Pamiętaj, że ona też potrzebuje nawilżenia! Do żółtka dodaj ulubiony olej, który sprawdził się w pielęgnacji twojego skalpu (pamiętaj, że nie wszystkie oleje można nakładać bezpośrednio na skórę) i tak przygotowaną maseczkę nałóż na skórę głowy, a po kilkunastu minutach zmyj. Nie przetrzymuj maski zbyt długo, skalp musi oddychać.

 

Pamiętaj, domowe sposoby stosujesz na własną odpowiedzialność. Zawsze konieczne jest wykonanie próby uczuleniowej i konsultacja ze specjalistą.

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Znudziło ci się wypracowane sombre,...
Znudziło ci się wypracowane sombre, ombre czy inny flamboyage? Bierz przykład z gwiazd. Postaw na włosy w dwóch kolorach.

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama