Reklama
Reklama

Jak ukryć niedoskonałości twarzy za pomocą makijażu?

Jak ukryć niedoskonałości twarzy za pomocą makijażu? Jak ukryć niedoskonałości twarzy za pomocą makijażu? / fot. Thinkstock

Lena Sikor

23kwietnia2016

Pozbądź się kompleksów!

Każda z nas znajdzie jakiś feler na swojej twarzy (nawet wyimaginowany), ale to nie musi być powodem kompleksów. Możesz nauczyć się prawidłowo wykonywać makijaż, żeby podkreślić zalety i skorygować wady.

Zbyt szeroki nos

Wizualnie zmniejszyć nos pomoże sypki puder o ton lub dwa ciemniejszy, niż odcień twojej skóry i korektor rozświetlający, o ton jaśniejszy.

Przy pomocy małego płaskiego pędzelka nanieś puder na grzbiet nosa, jakbyś rysowała nową linię (zwężaj nos tylko trochę, żeby wyglądał naturalnie).

Następnie rozetrzyj puder po bokach nosa, tworząc cień. Jasny korektor nanieś na środek nosa, delikatnie rozcierając go palcami. To wizualnie wysmukli twój nos.

Pulchne policzki

Jeśli uważasz, że powinnaś wyszczuplić policzki, użyj dwóch odcieni różu. Pierwszy - orzeźwiający (różowy lub brzoskwiniowy) - nanieś używając pędzla z naturalnego włosia, kierując się od środka policzków do skroni, i delikatnie rozetrzyj, to nada twarzy bardziej wydłużony kształt.

Efekt bardziej wyrazistych kości policzkowych możesz uzyskać przy pomocy sypkiego różu, lub pudru, o jeden lub dwa odcienie ciemniejszego, niż odcień twojej skóry. Używając tego samego pędzla, nałóż róż pod kość policzkową i lekko rozcieraj w kierunku kącików ust. Na szczycie kości policzkowych nanieś róż kierując się do skroni, i rozcierając, delikatnie zmieszaj z pierwszym odcieniem różu.

Szpiczasty podbródek

Aby dodać objętości wąskiemu podbródkowi, weź puder rozświetlający i nanieś niewielką ilość na środek podbródka. Rozetrzyj miękkim puszystym pędzelkiem - dzięki temu wizualnie zaokrąglisz kształt.

Zbyt duże czoło

Weź szeroki pędzel i puder, o ton lub dwa ciemniejszy od odcienia twojej skóry. Na czoło, nos i policzki najlepiej używać naturalnych kolorów, zbliżonych do odcienia skóry. Nanieś puder, przesuwając pędzel wzdłuż linii włosów, aż do skroni. Dokładnie rozetrzyj, tworząc miękką linię.

Na środek czoła zastosuj puder matujący. Matowy efekt wizualnie zmniejszy czoło.

Wąskie wargi

Przede wszystkim nanieś na usta balsam nawilżający. Następnie, wzdłuż górnej i dolnej wargi użyj rozświetlającego korektora, rozcierając go palcami. Niewielka ilość korektora na środku warg optycznie je uwypukli. Na koniec, użyj szminki naturalnego koloru - nanieś cienką warstwę na całej powierzchni warg.

Zwróć uwagę na błyszczyki powiększające usta - zawierają ekstrakty z cytryny i lukrecji, poprawiają krążenie i uwypuklają.

Prostokątny kształt twarzy z wyraźnie zarysowaną szczęką

Aby nadać twarzy bardziej harmonijny wygląd i owalny kształt, użyj pudru o ton lub dwa ciemniejszy, niż odcień twojej skóry, i przy pomocy skośnego pędzla, nanieś go wzdłuż linii podbródka po obu stronach. Dobrze rozetrzyj.

Podkreśl policzki, stosując delikatny odcień różu i rozcierając go w kierunku szczęki. Najlepszym pomocnikiem będzie róż rozświetlający, który podkreśli kości policzkowe i wysmukli twarz. Zakończ makijaż, używając lekkiego rozświetlającego pudru na środku brody i nosa.

 

 

Źródło: cosmo.ru

Reklama

Polecane wideo

Prezentujemy 10 kultowych kosmetykó...
Prezentujemy 10 kultowych kosmetyków, po które dadzą świetny efekt za małą cenę. Sprawdź o jakich mowa!

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama