Reklama
Reklama

7 sztuczek, które stosują manikiurzystki

7 sztuczek, które stosują manikiurzystki "Manikiurzystka? Nie. Ja sama".

Łatwe i genialne triki prosto z salonu manicure.

1. Jak rozcieńczyć zgęstniały lakier?

Najlepszym i sprawdzonym sposobem jest dolanie do niego bazy pod lakier. Uwaga, nie dolewaj "top coat" tylko "base coat"! To skuteczniejszy sposób niż użycie rozcieńczacza do lakierów.

2. Jak wykonać perfekcyjny manikiur?

Tajemnica tkwi w konsystencji lakieru do paznokci. Dlatego, przed każdym użyciem należy go dobrze wstrząsnąć - przez kilka sekund roluj w dłoniach zamkniętą buteleczkę lakieru jakbyś chciała ulepić z plasteliny cienki wałeczek.

Ważny jest też kształt pędzelka. Im cieńszy, tym aplikacja lakieru będzie od ciebie wymagać większej wprawy i precyzji.

Malowanie paznokcia najlepiej rozpocząć od jednego pociągnięcia pędzelkiem przez środek płytki. Potem kolejnymi pociągnięciami wyrównaj krawędzie. Na koniec nałóż top coat - nie tylko przyśpieszy wyschnięcie lakieru ale też go utwardzi i przedłuży jego trwałość oraz nada blask.

3. Jak malować paznokcie białym lakierem, tak by nie powstały smugi?

Do malowania paznokci na biało nie używaj lakieru przeznaczonego do french manikiuru. Wybierając lakier do paznokci w kolorze białym zwróć szczególną uwagę na jego konsystencję. Im będzie gęstsza, tym trudniej będzie ci precyzyjnie i bez smug pomalować paznokcie.

4. Jak najlepiej chronić lakier przed odpryskiwaniem?

Najprostszym sposobem jest natłuszczanie pomalowanych paznokci olejkiem (oczywiście po wyschnięciu lakieru). W ten sposób powstanie naturalna warstwa ochronna, która będzie chronić twoje paznokcie przed szkodliwym działaniem wody i detergentów takich jak mydło, szampon itp.

5. Jak sprawdzić, czy dany odcień lakieru będzie do ciebie pasował?

Jeśli to tylko możliwe, wypróbuj kolor lakieru na swoich paznokciach. Lakier wygląda zwykle zupełnie inaczej w buteleczce niż na naszej płytce paznokcia. To czy dany odcień będzie dobrze współgrał z odcieniem twojej skóry zależy od tego, czy zawiera więcej ciepłych czy zimnych pigmentów. 

Zatem zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego koloru, poproś o tester. Nie musisz się obawiać o higienę, lakiery ze względu na swój skład chemiczny pozostają zawsze sterylne.

6. Jak bezpiecznie i skutecznie zmywać lakier z paznokci?

To czy dany zmywacz zawiera więcej czy mniej acetonu nie ma większego znaczenia. Im jego stężenie jest mniejsze, tym dłużej będziesz musiała zmywać paznokcie i twoje płytki dłużej będą narażone na działanie acetonu.

Jeśli po zmyciu lakieru pojawi się biały osad, posmaruj ręce i paznokcie odrobiną kremu, który natychmiast zlikwiduje ten nieprzyjemny efekt.

7. Jak optycznie zwęzić i wydłużyć paznokcie?

Szerokie paznokcie najlepiej prezentują się w wersji krótkiej, a wskazany dla nich kształt to owal lub delikatny migdał.

Na szerszych paznokciach najlepiej prezentują się ciemniejsze odcienie lakierów. Warto też pamiętać, że usunięcie skórek wydłuża optycznie płytkę o kilka milimetrów.

Jednak najbardziej spektakularnym sposobem na zwężenie i optyczne wysmuklenie płytki jest pozostawienie niedomalowanych boków. Zacznij malowanie od środka płytki, potem namaluj węższe kreski po bokach, zostawiając niepomalowane paski przy skórze.   

fot. Thinkstock

 

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama