Reklama
Reklama

Jak suszyć włosy, nie niszcząc ich?

Jak suszyć włosy, nie niszcząc ich? "Już ja cię wysuszę"! :D

Gorące powietrze suszarki (może wynosić nawet 90' C) otwiera łuskę włosa, który staje się napuszony i łamliwy. Niszczy też keratynę, która jest budulcem włosów. Brzmi strasznie? Mamy na to sposób!

Zainwestuj w suszarkę

Kup taką, która ma opcję chłodnego nawiewu, o mocy min. 1600W. Bardzo ważną funkcją jest jonizacja powietrza, która wygładza, zapobiega puszeniu i elektryzowaniu włosów. Suszarka musi być też wygodna, czyli mieć długi kabel, nie ślizgać się i nie może być zbyt ciężka. Wszystkie te cechy posiada np. suszarka Bosch PHD 9940 ProSalon PowerAC Compact (ok. 125zł w Agito.pl).

Nie trzyj i nie czesz

Mokre włosy są narażone na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych – słońca, wiatru, czy temperatury. Po umyciu, zamiast trzeć je ręcznikiem, owiń je w niego deliktanie i odciśnij nadmiar wody. Czesz włosy dopiero po podsuszeniu ich. Mokre są poplątane i każe szarpnięcie może je uszkodzić. Jeśli koniecznie musisz je rozczesać, użyj grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami lub specjalnej szczotki np. Tangle Teezer, która nie szarpie włosów.

Zabezpiecz je przed gorącem

Szczególnie chodzi o końcówki i wierzchnią warstwę, które w pierwszej kolejności ulegają zniszczeniom. W tym celu użyj preparatu termoochronnego, np. DOVE Damage Therapy, Heat Defense Spray (ok. 19 zł)

Susz delikatnym nawiewem, ciepłym lub chłodnym

Kiedy mamy do dyspozycji suszarkę z 3-stopniami nawiewu wielce prawdopodobne, że pierwszy i drugi stopień będzie odpowiedni dla włosów. Optymalna temperatura powinna wahać się między 30oC a 60oC. O trzecim stopniu możesz zapomnieć, jeśli marzysz o zdrowych i lśniących włosach.  Jak sprawdzić czy temperatura powietrza nie jest za wysoka? Skieruj strumień powietrza na swoją szyję, jeśli możesz wytrzymać dłuższą chwilę bez uczucia pieczenia oznacza to, że nawiew jest odpowiedni. Niższa temperatura nie oznacza jednak, że codziennie można suszyć włosy silnym strumieniem. Pamiętaj, że łatwo można je uszkodzić.

Zachowaj odległość

Bezpieczna odległość suszarki od głowy to minimum 30 cm. Im bliżej, tym mocniejsze i cieplejsze powietrze uderzy w twoje włosy. Susz włosy w jednym kierunku, najlepiej tak, jak rosną, czyli od nasady. Dzięki temu domkniesz łuski i  włosy nie będą splątane. Ważne jest też, by nie przytrzymywać nawiewu na jednej partii włosów, tylko cały czas go przesuwać. Wtedy masz pewność, że nie przegrzejesz włosów ani nie poparzysz skóry.

Nie modeluj na mokro

Też zawsze jesteś po wrażeniem, kiedy fryzjer modelując fryzurę, unosi włosy u nasady, kręci loki, albo prostuje przy pomocy szczotki i suszarki. Robi to zawsze po podsuszeniu!

 

 

fot. Thinkstock

źródło: materiały prasowe

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama