Reklama
Reklama

Czym jest pielęgnacja kanapkowa?

Czym jest pielęgnacja kanapkowa? Czym jest pielęgnacja kanapkowa?/ fot. Thinkstock

Uwaga! Nie ma nic wspólnego z jedzeniem ;)

Pielęgnacja kanapkowa (lub warstwowa) to najnowszy trend w pielęgnacji skóry twarzy. Polega na nakładaniu na buzię kolejnych warstwa kosmetyków w taki sposób, aby zawarte w nich składniki zadziałały wspólnie jak najlepiej.

Ten trend przywędrował do Europy z Japonii. A jak wiadomo, w kwestii dbania o cerę, możesz w stu procentach zaufać Japonkom :). Mieszkanki Azji do perfekcji opanowały ukrywanie niedoskonałości i wyrównywanie kolorytu skóry bez nakładania tony makijażu.

Oto szybki kurs pielęgnacji kanapkowej:

1. Siła oczyszczenia

Tonik, łagodny płyn micelarny, woda termalna, a od czasu do czasu, maseczka oczyszczająca. Ten krok ma oczyścić skórę i przygotować ją do dalszej pielęgnacji oraz ułatwić wchłanianie składników aktywnych.

2. Skoncentrowana moc

Czyli serum, ampułka lub koncentrat. Chodzi o to, żeby podać skórze coś w rodzaju witaminowego shota, który dzięki wysokiemu stężeniu składników, dobrze wniknie w skórę i ładnie napnie skórę. Warto wybrać kosmetyk zawierający kwas hialuronowy, który dobrze nawilży skórę. Kosmetyków można mieć kilka i stosować je wymiennie, co kilka dni.

Tak, wiem, są drogie i w małych opakowaniach, ale używasz tylko jednej lub dwóch kropli, więc powinny wystarczyć na całkiem długo :).

3. Najsłabsze ogniwo

Czyli eliminacja głównego problemu: zmarszczek, pryszczy, cieni pod oczami albo przebarwień. Do tej części pielęgnacji, zastosuj kosmetyk do miejscowego stosowania, który trafi dokładnie w czuły punkt.

4. Dobra przykrywka

Ostatnią częścią pielęgnacji kanapkowej jest krem do twarzy. To właśnie on zadziała jak przykrywka, która sprawi, że poprzednie warstwy nie wyparują tak szybko i lepiej się wchłoną.


Reklama
Reklama

Polecane wideo

Dezodorant to zmywacz, a puder such...
Dezodorant to zmywacz, a puder suchy szampon!

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama