Reklama
Reklama

Jak przygotować swoje usta na czerwoną szminkę?

Jak przygotować swoje usta na czerwoną szminkę? Jak przygotować swoje usta na czerwoną szminkę?/fot. Thinkstock

Justyna Sałkowska

16lutego2016

Czerwone usta to synonim ponadczasowej elegancji i klasyki! :)

Przed tobą ważna randka? Facet twoich marzeń zaprosił cię na kolację? A może wybierasz się na szaloną imprezę i chcesz wszystkich olśnić swoim wyglądem? Postaw na klasyczne czerwone usta! :) Podpowiemy ci co zrobić, żeby twój makijaż prezentował się naprawdę idealnie.

 

Spierzchnięte usta przyczyny

 

Brak wystarczającego nawilżenia, suche powietrze, mróz – to tylko niektóre przyczyny spierzchniętych ust. Jeśli pomalujesz suche usta bez odpowiedniego przygotowania, tylko podkreślisz suche skórki. Zacznij od wykonania delikatnego peelingu, na przykład z odrobiny miodu i cukru. Usta możesz też wygładzić masując je lekko zwilżoną szczoteczką z miękkim włosiem.

 

Pomadka do ust

 

Twoje usta są suche? Na kilka minut przed użyciem szminki, nałóż na nie odżywczą pomadkę lub balsam. Kosmetyki o działaniu nawilżającym przygotują skórę do makijażu. Oczywiście, produkty powinny być całkowicie bezbarwne.

 

Miód na usta

 

Nie masz pod ręką nawilżającego balsamu do ust? Użyj naturalnego miodu! :) Cienką warstwę nałóż na usta i zajmij się aplikacją podkładu lub blendowaniem cieni do powiek. Miód w tym czasie zauważalnie odżywi skórę, która stanie się bardziej miękka.

 

Konturówka do ust

 

Chcesz, żeby makijaż wytrzymał kilka godzin? Obrysuj usta konturówką (to idealny moment na ewentualne skorygowanie ich kształtu) i wypełnij nią czerwień warg. Oczywiście, kolor kredki powinien być maksymalnie zbliżony do barwy szminki. Dlaczego warto używać konturówki? Ten niepozorny kosmetyk przedłuży trwałość twojego makijażu.

 

Reklama

Polecane wideo

Revlon, Colorstay Moisture Stain, R...
Revlon, Colorstay Moisture Stain, Rio Rush (cena: 44,90 zł)

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama