Reklama
Reklama

Pomóż makijażowi przetrwać upał!

Pomóż makijażowi przetrwać upał!

Alina Geres

10czerwca2014

Kiedy na termometrze słupek rtęci rośnie, makijaż powoli... spływa wielobarwnym wodospadem. Nie pozwolimy mu na to! Jak?

Specjalnie dla ciebie skompletowałyśmy ekipę do zadań specjalnych, której niestraszny największy żar.

Nawilżaj

To podstawa letniej pielęgnacji. W roli kosmetyku, który zadba o prawidłowe nawilżenie twojej skóry, z pewnością sprawdzi się krem BB, który dodatkowo jeszcze podkręci kolor skóry i ukryje drobne niedoskonałości.

 

Maskuj usterki

Pojedyncze wypryski możesz ukryć korektorem. Jednak by zamaskować większe niedoskonałości, zamiast podkładu - który niezbyt kocha upał - użyj kremu brązującego.

 

Utrwal rumieńce różem w kremie

Tradycyjny róż w kamieniu tworzy delikatną mgiełkę jedynie na powierzchni skóry, podczas gdy żel lub krem wchłania się do wewnątrz. Dzięki temu efekt utrzymuje się dłużej - nawet po wyjściu z cieplutkiego morza:)

 

 

 Zamień kredkę na eye-liner...

... w postaci żelu lub płynu. Będziesz miała większą pewność, że namalowana nim kreska nie spłynie i nie zamieni Super-Dziewczyny-Którą-Każdy-Chce-Poderwać w... misia pandę.

 

Przypudruj strefę T

Która ma to do siebie, że latem szczególnie lubi błyszczeć. I choć odrobina połysku na skórze jest w tym sezonie szalenie trendy, to widok twarzy, jakby ją ktoś oblał olejem, nie jest zbyt sexy... Użyj sypkiego pudru, który w cudowny sposób wchłonie nadmiar sebum.

 

 Używaj bibułek matujących

One też świetnie wchłaniają sebum i nadają skórze matowy wygląd. Warto je mieć w torebce, gdy wybierasz się na gorącą letnią imprezę. Wiesz, jak to jest... jeden wolny, dwa szybkie i spływasz potem:)

 

fot. Thinkstock, mat. pras.

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama