Reklama
Reklama

Opalanie w solarium. 4 najważniejsze przykazania!

Opalanie w solarium. 4 najważniejsze przykazania! Opalanie w solarium. 4 najważniejsze przykazania!

Justyna Sałkowska

24sierpnia2015

Znasz je wszystkie?

Od czasu do czasu odwiedzasz solarium? Wiesz jak powinnaś się opalać, by te wizyty były bezpieczne dla twojej skóry? Specjalnie dla ciebie zebrałyśmy kilka przydatnych wskazówek.

 

Opalanie w solarium? Tylko w polecanych salonach!

 

Kusi cię wizyta w solarium za rogiem, mimo że nigdy tam nie byłaś i nic nie wiesz na temat tego salonu? Lepiej nie ryzykuj! Stawką jest przecież twoje zdrowie. Zapytaj mamę, przyjaciółkę, siostrę, być może będą one w stanie polecić ci najlepsze ich zdaniem solarium, które dba o jakość użytkowanego sprzętu oraz kwestie higieniczne. Łóżka w salonach powinny być dezynfekowane specjalnym płynem po każdorazowym użyciu. Jeśli zauważyłaś, że pracownik nie wyczyścił maszyny, upomnij go, a najlepiej zrezygnuj z opalania w tym miejscu.

 

Opalanie w solarium – stosuj kremu z filtrem

 

Krem z filtrem wyciągasz tylko w czasie plażowania? To błąd. Powinnaś go aplikować także przed planowaną sesją w solarium. Nie martw się, mimo to na twojej skórze pojawi się złocisty brąz :) Używaj wyłącznie kosmetyków najwyższej jakości.

 

Opalanie w solarium – jak często?

 

Nie wiesz ile czasu możesz spędzić pod solaryjnymi lampami? Początkowo ogranicz swoje sesje do 5 minut. Warto też zapytać o zadanie dermatologa, który dokładnie poinformuje cię o sposobie działania promieniowania w solarium na twoją skórę. Nie przekraczaj zalecanego przez niego czasu opalania, zwłaszcza jeśli posiadasz jasną karnację. Obsługa solarium powinna rozwiać wszystkie twoje wątpliwości.

 

Opalanie w solarium – przeciwwskazania

 

Z odwiedzin w solarium musisz zrezygnować jeśli jesteś w ciąży, stosujesz preparaty złuszczające naskórek czy walczysz z trądzikiem różowatym lub toczniem. Przeciwwskazaniem do sztucznego opalania się jest również przyjmowanie niektórych lekarstw, na przykład antybiotyków bądź środków antydepresyjnych. Stosujesz tabletki antykoncepcyjne? Nie korzystaj z lamp w solariach, ponieważ może to skutkować pojawieniem się na skórze widocznych przebarwień. Oczywiście, to tylko przykłady możliwych przeciwwskazań, dlatego zawsze konieczna jest konsultacja lekarska. 

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Galenic Soins Soleil Samoopalacz (c...
Galenic Soins Soleil Samoopalacz (cena: ok. 62,62 zł/ 100ml)

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama