Reklama
Reklama

Olejek rycynowy – twój kosmetyczny skarb

Olejek rycynowy – twój kosmetyczny skarb Olejek rycynowy – twój kosmetyczny skarb

Justyna Sałkowska

08lipca2015

Odkryj jego cudowne właściwości!

Czy olej rycynowy kojarzy ci się tylko z popularnym środkiem na przeczyszczenie? Nie powinien! To kosmetyk posiadający szerokie spektrum zastosowań.

 

Olejek rycynowy na włosy

 

Olej rycynowy znakomicie sprawdza się w roli przyspieszacza porostu włosów. Wystarczy nałożyć go na skórę głowy i pozostawić na godzinę. Olejek ma dość tępą konsystencję, która może sprawiać problemy w czasie aplikacji – wtedy wymieszaj go z innym olejem, który toleruje twój skalp. Produkt możesz też wykorzystać do pielęgnacji włosów na ich długości, na przykład w słynnej masce z żółtka jaja, oleju rycynowego oraz nafty kosmetycznej. Jego główną zaletą jest zawartość cennych składników, jakimi są kwasy omega 6. Chcąc wzmocnić korzystne działanie oleju, podczas jego nakładania wykonuj delikatny masaż. Uwaga, rycyna ma właściwości przyciemniające włosy, dlatego jeśli jesteś posiadaczką blond czupryny, stosuj olejek z umiarem i uważnie obserwuj reakcję swoich kosmyków.

 

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy

 

Wydajesz setki złotych na odżywki do rzęs? Chcesz je pogrubić i zagęścić? Nic prostszego – wypróbuj olej rycynowy. W tym celu wykorzystaj starą, dokładnie umytą szczoteczkę od tuszu i codziennie wieczorem, po demakijażu, nakładaj olejek. Pierwsze efekty powinnaś zauważyć po 3 tygodniach. Rzęsy i brwi nie tylko staną się wyraźnie mocniejsze i dłuższe, ale będą także pięknie błyszczały.

 

Olejek rycynowy a skóra trądzikowa

 

Olejek rycynowy, dzięki obecności kwasu rycynolowego, znakomicie nadaje się do pielęgnacji skóry trądzikowej. Można go wykorzystać między innymi w metodzie OCM, czyli Oil Cleansing Method. Cera tłusta wymaga zastosowania mieszanki składającej się z 30% zawartości oleju rycynowego. Pozostałą część powinien stanowić inny olej, który lubi twoja skóra. Wymieszane ze sobą oleje nakładamy na mokrą skórę i wykonujemy masaż. Kolejny krok stanowi położenie na twarzy czystej ściereczki, namoczonej w ciepłej wodzie. Po kilku chwilach ściereczkę trzeba opłukać. Cały rytuał można powtórzyć. Jego zwieńczeniem jest opłukanie twarzy wodą o niższej temperaturze.

 

Olej rycynowy nie może dostać się do twoich oczu! Uwaga - domowe sposoby stosujesz na swoją odpowiedzialność. Zawsze konieczne jest wykonanie próby uczuleniowej, uważne obserwowanie własnej reakcji i konsultacja ze specjalistą.

 

l
Reklama

Polecane wideo

fot.asos.com, zalando.pl
fot.asos.com, zalando.pl

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama