Sucha i zmęczona skóra twarzy? Dowiedz się, jak z nią walczyć!

Sucha i zmęczona skóra twarzy? Dowiedz się, jak z nią walczyć! fot. materiały prasowe

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, ile codziennie musi znosić twoja skóra?

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, ile codziennie musi znosić twoja skóra? Twarda woda, szorowanie, makijaż, miejskie zanieczyszczenia, ostre słońce, niska temperatura, pot… uff! To naprawdę więcej, niż może znieść! Nic dziwnego, że może stać się sucha i zmęczona. Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, jak z tym walczyć.

Kiedy skóra staje się zmęczona…

Cera nie zawsze jest witalna, pełna blasku i zdrowo zaróżowiona. Z biegiem lat traci naturalne zdolności do regeneracji i staje się po prostu bardziej podatna na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego wydaje się zmęczona – jest nieprzyjemna w dotyku, poszarzała, traci blask i elastyczność, a na dodatek często jest po prostu sucha.

Dzieje się tak, ponieważ na każdym kroku jesteśmy narażeni na działanie czynników zewnętrznych. Twarz jest wystawiana na słońce, mróz czy nieprzyjemne podmuchy wiatru. To na niej osiada miejskie zanieczyszczenie i drogowy kurz. I to ona bierze na siebie suche powietrze wydychane z klimatyzacji. Na dodatek nawet najlepiej wykonany makijaż jest dla niej nie lata obciążeniem – zapycha pory, zmniejsza poziom parowania, absorbuje sebum i wodę. Nie uda ci się zwalczyć czynników, które jej szkodzą. Wymagałoby to zupełnego odcięcie się od cywilizacji. Możesz jednakże dodatkowo ją wspierać, by mogła sobie z nimi lepiej poradzić.

Przede wszystkim zadbaj o nawilżenie

Nasze ciało potrzebuje wody w dużych ilościach. W końcu to jeden z jego składników. Kiedy mu jej brakuje, zaczyna powoli szwankować. Najpierw uzupełnia zapotrzebowanie skóry – to ta część ciała, która najszybciej paruje i traci nawilżenie.

Dlatego nawilżanie od środka nie zawsze pomaga. Sucha i zmęczona cera potrzebuje dodatkowego nawilżenia od zewnątrz, pochodzącego z kremów czy serum nawilżających. Warto także chociaż raz w tygodniu robić różnego rodzaju maski nawilżające – to skoncentrowany sposób na przywrócenie skórze idealnej kondycji. Nawodnienie jest gwarancją, że skóra szybko wróci do normy i będzie mogła się lepiej sama regenerować. Stanie się przez to bardziej elastyczna i po prostu piękniejsza.

Peeling nada ci blasku

Skóra sprawia wrażenie bardzo zmęczonej, kiedy jest mocno poszarzała. Brak blasku i zmiana kolorytu są najczęściej spowodowane nagromadzeniem się martwych komórek naskórka. Dlatego peeling, czyli usuwanie ich, jest tak ważny.

Najczęściej skóra regeneruje się w ciągu 28 dni – wtedy stary naskórek zostaje usunięty naturalnie, a na jego miejsce pojawia się nowy. Jednak z wielu przyczyn (działanie wolnych rodników, nieprawidłowa pielęgnacja, zanieczyszczenia miejskie) naturalny proces złuszczania się starego naskórka zostaje zaburzony. Wtedy martwy naskórek zaczyna się nawarstwiać, cera staje się niewidocznie grubsza, poszarzała i mniej atrakcyjna. Regularny peeling (najlepiej enzymatyczny, by nie rysować drobinkami delikatnego obszaru) to idealny sposób na usunięcie nadmiaru komórek naskórka. Dzięki niemu od razu cera będzie bardziej promienna i gładka.

Warto wziąć pod uwagę także to, że peeling ma działanie pobudzające. Masowanie twarzy przyspiesza działanie naczyń włosowatych i pobudza mikrokrążenie w skórze, polepszając jej wygląd, zmieniając koloryt i zapobiegając procesowi starzenia się.

Ochrona twarzy przez cały dzień

Jednak nawet najlepiej nawilżona twarz może nadal nie radzić sobie z działaniem czynników zewnętrznych. Do tego będzie potrzebna specjalna osłona, którą może ci zapewnić dobrej jakości krem ochronny do twarzy, na przykład Minéral 89 od Vichy. Jak to działa?

Krem ochronny do twarzy ma za zadanie zostawić na powierzchni skóry niewidzialną i niewyczuwalną warstwę osłonową. Jej zadaniem jest niedopuszczenie do szkodliwego działania większości czynników zewnętrznych, na przykład wolnych rodników, warunków atmosferycznych czy zanieczyszczeń. Dzięki temu krem ochronny do twarzy działa jak swego rodzaju tarcza, która błyskawicznie poradzi sobie ze wszystkimi zagrożeniami. Cera jest mniej narażona na różnego rodzaju sytuacje stresowe, wobec czego pozostaje ładna, wypoczęta i pełna energii.

Odpoczynek w nocy

Po całym dniu nie można zapomnieć jednak o dokładnym oczyszczaniu. Dzięki temu zmęczona cera będzie mogła odpocząć – usuniesz wszystkie zalegające na niej cząsteczki, by mogła w nocy się swobodnie zregenerować. To dla naszej skóry szczególny czas. Kiedy ty śpisz, ona ciężko pracuje, usuwając toksyny, produkując kolejne włókna kolagenowe, natleniając się.

Nocny proces odnowy możesz przyspieszyć i zintensyfikować, sięgając po odpowiednie produkty na noc – kremy nawilżające, serum antyoksydacyjne i tym podobne. To sprawi, że odnowa będą działać bez przeszkód, a ty znów będziesz cieszyć się gładką, przyjemną w dotyku i promienną cerą.

 

Materiał partnera

 

Polecamy również

Skomentuj