Reklama
Reklama

Nowy trend urodowy jest marketingowym oszustwem. To opinia naukowców

Nowy trend urodowy jest marketingowym oszustwem. To opinia naukowców fot. Getty Images

W brytyjskim czasopiśmie naukowym pojawił się materiał, w którym naukowcy rozprawili się z ostatnio promowanym produktem.

Pasta do zębów z aktywnym węglem nie działa. 

Jak podaje "British Dental Journal", ten produkt to jedynie "chwyt marketingowy". Wszystko, co zawiera ostatnio mody węgiel, tak naprawdę nie jest warte naszej uwagi, ani naszych pieniędzy. 

– Nie wierzcie w ten hype. Każdy, kto martwi się przebarwieniami zębów, których nie można usunąć poprzez zmianę jadłospisu lub poprawę higieny jamy ustnej, powinien pójść do dentysty – tłumaczy profesor Damien Walmsley z British Dental Association.

Produkty z aktywnym węglem szkodzą

Naukowcy twierdzą, że stosowanie takich past i proszków do zębów może zwiększać ryzyko wystąpienia próchnicy i przebarwień. Co więcej, grozi starciem szkliwa i nadwrażliwością dziąseł. Jeżeli takie produkty mogą przynieść więcej szkody niż pożytku, a już na pewno nie ma badań, które by potwierdziły ich skuteczność, powinniśmy omijać je w sklepie lub aptece szerokim łukiem. 

Nie powinniśmy wierzyć w coraz popularniejsze reklamy tych "magicznych" produktów. Jeżeli zależy nam na śnieżnobiałym uśmiechu, msuimy unikać jedzenia, które będzie je zabarwiać, dokładnie szczotkować zęby i regularnie chodzić do dentysty. 

fot. Getty Images

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze