Reklama
Reklama

Eksperci mówią, czy można farbować włosy w trakcie miesiączki

Eksperci mówią, czy można farbować włosy w trakcie miesiączki fot. istock.com

Jeżeli kiedykolwiek zdarzyło Ci się pójść na depilację woskiem lub regulację brwi w trakcie miesiączki, na pewno miałaś wrażenie, że jest to bardziej bolesne i nieprzyjemne niż zwykle.

Potwierdza to badanie opublikowane w “European Journal of Pain”, które wykazało zależność między bólem a poziomem estrogenów w organizmie.  

Zaskakujące może się okazać to, że nie chodzi tylko o unikanie w trakcie okresu zabiegów, które kojarzą się z dyskomfortem. Zdaniem Sophii Hilton, właścicielki salonu fryzjerskiego “Not Another Salon”, w trakcie miesiączki powinnyśmy też unikać farbowania włosów, ponieważ rozjaśniacze mogą powodować podrażnienie skóry głowy.

fot. iStock

Jak bezpiecznie farbować włosy?

Francesca Dixon, starsza kolorystka w “Hari’s Hairdressers”, potwierdza opinię Sophii. W rozmowie z Refinery29.com, powiedziała, że to normalne, że w trakcie burzy hormonalnej nasza skóra też zachowuje się niestandardowo. A w związku z tym, że skóra głowy jest wyjątkowo wrażliwa, tym bardziej powinniśmy o nią zadbać.

- Zmiany w równowadze hormonalnej mogą być przyczyną tego, że barwnik źle się wchłonie - tłumaczy Francesca. - Jeżeli masz ochotę na zmianę koloru włosów, na pewno powinnaś umówić się do fryzjera po miesiączce.

Jak już znajdziemy odpowiedni i bezpieczny termin dla naszych włosów, warto zrobić przerwę w myciu włosów. Dwudniowa przerwa przed koloryzacją sprawi, że nasze naturalne sebum zadziała jak warstwa ochronna. W dniu zabiegu możemy poprosić naszego fryzjera, żeby dodał kilka kropel olejku arganowego do farby. Podobnie zadziała olej kokosowy.

Natomiast jeżeli już z doświadczenia wiemy, że nasze włosy i skóra głowy źle reagują na farbowanie, powinniśmy wybrać koloryzację bez amoniaku.

fot. iStock

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama