Reklama
Reklama

Jak długo używać kosmetyków, żeby dały oczekiwany efekt?

Jak długo używać kosmetyków, żeby dały oczekiwany efekt? fot. istock.com

Paula Konieczny

17kwietnia2019

Uzbrój się w cierpliwość i nie zniechęcaj się od razu...

Wszystkie chciałybyśmy uzyskać natychmiastowy efekt i jak najszybciej cieszyć się piękną, rozświetloną cerą. Niestety, nie oczekuj cudów po pierwszym użyciu, ponieważ w większości przypadków potrzeba czasu, by naprawdę zaczęły działać. 

Jak długo powinnaś używać kosmetyków, zanim ocenisz ich skuteczność?

Sprawdź poniżej...:

Szampony

Rozczarujemy cię, ale jedno użycie w tym przypadku nie wystarczy. Eksperci zaznaczają, że najlepszym sposobem na zobaczenie, jak szampon wpływa na nasze włosy, jest użycie go siedem razy pod rząd, dzień po dniu. Włosy potrzebują bowiem czasu by pozbyć się resztek poprzedniego szamponu i przyzwyczaić się do nowego produktu. Dopiero po minimum siedmiu użyciach, możemy naprawdę ocenić jego działanie.

Maski do włosów

Mamy dobre wieści! Eksperci twierdzą, że pierwsze efekty są widoczne już po jednym zastosowaniu. Co więcej, włączenie maski do codziennej pielęgnacji (najlepiej co trzy dni, zamiast odżywki) znacząco poprawi kondycję naszych włosów już po miesiącu stosowania. Pamiętaj jednak, by przed nałożeniem maski zebrać z włosów nadmiar wody, dzięki czemu produkt wniknie głęboko w strukturę włosa, a nie spłynie razem z wodą.

Produkty na trądzik

Walcząc z trądzikiem musisz uzbroić się w cierpliwość, a poprawy możesz spodziewać się dopiero po czterech a nawet dwunastu tygodniach. Na powstawanie trądziku wpływa wiele czynników, miedzy innymi zwiększona produkcja sebum, nadmierne rogowacenie skóry, a także bakterie propionibacterium acnes. Produkty na trądzik muszą więc zmniejszyć ilość wydzielanego przez skórę łoju, odblokować zatkane pory i wyeliminować bakterie. Aby przyniosły efekty musisz im dać minimum miesiąc, czyli tyle ile trwa cykl odnowy komórek naskórka. Na szczęście, jeśli jest to tylko jeden nieznośny pryszcz, większość produktów, powinno zadziałać już w ciągu tygodnia!

Peelingi

W przypadku tych kosmetyków efekt naprawdę jest natychmiastowy! Niezależnie jaki rodzaj złuszczania wybierzesz - czy będzie to peeling mechaniczny, czy też chemiczny – poprawę powinnaś zauważyć zaraz po użyciu. Peelingi złuszczają obumarłe komórki naskórka, dzięki czemu skóra wygląda świeżo i promiennie już zaraz po ich zastosowaniu. Pamiętaj jednak, że efekty będą się utrzymywać tylko, jeśli będziesz je regularnie stosować.

Kosmetyki nawilżające

Kolejny rodzaj kosmetyków, po których użyciu, niemal natychmiast możemy cieszyć się ich skutecznością. Kremy nawilżające szybko się wchłaniają, a po ich zastosowaniu cera natychmiast staje się miękka i gładka. Ponadto regularne stosowanie kremów nawilżających sprawi, że skóra będzie wyglądać młodziej. Wbrew pozorom, kremy nawilżające wcale nie dostarczają wody do naszej skóry, a raczej zapobiegają jej utracie, zapewniając naszej skórze jędrność i zdrowy wygląd.

A teraz przyznaj się – ile kosmetyków wyrzuciłaś już po jednym użyciu?

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama